MOS Team logo
1 1
(1:1)

Na úvod sezony cenný bod rezervy z Mostu

V prvním kole České fotbalové ligy zajížděla pardubická rezerva do Mostu, kde uhrála cennou remízu. Domácí šli sice rychle do vedení, ale po půlhodině hry vyrovnal Brdička. Tento stav vydržel až do konce zápasu, i když domácí celek měl několik dobrých příležitostí, hosté ale první bod do tabulky vybojovali.

Pardubičtí do zápasu vstoupili dobře, ale v páté minutě Hanč fatální chybou poslal do sóla Novotného, jeho první pokus Šimůnek zmařil, ale míč se vrátil zpět k domácímu hráči, který si ještě připravil lepší pozici a otevřel skóre - 1:0. Hosty to ale nepoložilo a snažili se hrát svoji hru. Ovoce to přineslo po půl hodině hry, kdy Machů vyslal ideální pas mezi obránce Mostu na nabíhajícího Brdičku, který střelou na přední tyč vyrovnal - 1:1. Kombinační hra pardubických mladíků soupeři moc nevoněla, a tak do druhé půle domácí změnili taktiku, čímž si vytvořili územní převahu i střelecké možnosti, ale Šimůnek v brance, či nepřesnost mosteckých nakonec znamenala konečnou remízu 1:1.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " Škoda úvodu zápasu, kdy jsme po chybě v rozehrávce darovali domácímu týmu možnost skórovat. Postupem času jsme se dostávali do hry a 30 minut prvního poločasu jsme odehráli velmi dobře. Měli jsme tam krásné akce a jednu z nich jsme chladnokrevně zakončili brankou. Do druhého poločasu nás domácí tým zatlačil dlouhými míči na vlastní polovinu a nemohli jsme se z toho dostat. Chyběla nám kvalita po zisku míče a hodně jsme ztráceli. Kluci v zápase poctivě pracovali a zisk bodu je pro nás dobrý."

05.08.2023, 10:30 / 1. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 5. Novotný - 30. Brdička. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Řeháček z České Lípy (Hanousek, Pánek). Delegát: Pešek ze Šabiny.