2 4
(2:3)
Team logo JBB

Prohra rezervy s Jabloncem B

První domácí utkání v sezoně se pardubické juniorce doma Pod Vinicí výsledkově nevydařilo. Rozhodla o tom již první třetina zápasu, ve které šli hosté do tříbrankového vedení. Poté sice domácí zkorigovali na rozdíl jediné branky, jenže hosté hned po pauze opět odskočili a tento výsledek se již nezměnil.

Po čtvrthodině se prosadil Krulich, za šest minut unikl po levé straně Schön a prostřelil na zadní tyč Šimůnka. Ve 33. minutě po chybě v rozehrávce Šimůnek fauloval ve vápně a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil Náprstek - 0:3. Domácí to ale nezabalili a za tři minuty po rohu snížil Míšek. V poslední minutě první půle pak Zlatohlávek z trestného kopu využil chybného postavení gólmana Myšky a tak se do kabin šlo za stavu 2:3.

Jenže hned na začátku druhé půle v 52. minutě měli výhodu přímého kopu i hosté a z podobné pozice naopak nachytal v nedbalkách gólmana Šimůnka Krulich - 2:4. Domácí se ještě snažili se zápasem něco udělat, ale gól Brychnáče neplatil pro ofsajd a střela Panduly orazítkovala jen břevno. V pohledném utkání tak nakonec byli šťastnější hosté ze severních Čech.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: „Tento zápas hodnotím ve dvou rovinách. Ta první je výsledková, kdy jsme propadli a utkání jsme si zkomplikovali během 15 min. Byla to z naší strany taková naivita spolu z nekompaktností obrany. Ta druhá je herní a tam si myslím, především druhý poločas, že jsme nezklamali a utkání jsme odehráli dobře. Cením si toho, že jsme ještě na konci poločasu dali dvě branky. Naučné utkání, které nám může do budoucna pomoct.“

12.08.2023, 10:15 / 2. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 36. Míšek, 45. Zlatohlávek - 15. a 52. Krulich, 21. Schön, 33. Náprstek z pen. Žluté karty: 1:3. Rozhodčí: Lovětínský ze Slavonic (Havlík, Janíček). Delegát: Fišer z Prahy.