(1:1)
Team logo PCB
Muži B

Cenná výhra rezervy ve městě automobilů

Na hřišti boleslavské rezervě se té pardubické dlouhodobě bodově nedařilo, což se změnilo tento víkend. Po domácí porážce s Jabloncem B, potřebovali pardubičtí bodovat, aby se posunuli do klidného středu. A to se po kolektivním výkonu podařilo, když se dvakrát prosadil Brdička.

Hosté měli do zápasu dobrý vstup a již v šesté minutě došlo ve vápně domácích k faulu na Svatoše a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil Brdička - 0:1. Domácí vyrovnali v 18. minutě kdy se po chybě na levé straně pardubické obrany prosadil Vojta - 1:1.

Výborný vstup do druhé půle měli opět hosté, kdy po akci a ideální přihrávce od Sedláčka pohodlně do odkryté branky skóroval znovu Brdička - 1:2. V 51. minutě Míšek orazítkoval tyč domácí branky. Pardubičtí pozorně bránili a nepouštěli domácí hráče do zakončení. Naopak v 66. minutě zahrával trestný kop z hranice vápna Brdička a trefil břevno! Boleslavští v závěru trochu přitlačili hosty ke své brance, ale obranná činnost hostů v čele s gólmanem Šmídem jim vyrovnávací branku nepovolila. V nastavení byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen Machů, ale již to nemohlo nic změnit na cenné výhře.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: „Po našem domácím prohraném utkání je tato výhra velmi cenná a důležitá. Po celé utkání jsme velmi dobře bránili a následně byla i herní kvalita po zisku míče. Jednoznačně nám vyšli oba dva vstupy do poločasů. Dokázali jsme brzy vstřelit branky a hráli jsme, co jsme potřebovali. Za tímto vítězstvím stojí skvělý týmový výkon.“

20.08.2023, 10:15 / 3. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 18. Vojta - 7. z pen. a 46. Brdička.

ŽK: 0:2 (Machů, Hanč).

ČK: 0:1 (90.+3 Machů).

Rozhodčí: Tryzna z Červeného Kostelce (Fojtík, Klečka).

Delegáti: Hlaváč z Prahy.