1 1
(0:1)
Team logo HKB

Béčko si s Hradcem rozdělilo body

V neděli na Vinici přijel královéhradecký B-tým. V prvním východočeském derby této sezóny se po remíze 1:1 oba týmy rozešly s jedním bodem. Pardubickou braku zařídil na začátku druhé půle Sedláček.

220 diváků přihlíželo dobrému začátku z pohledu domácích. Nejvýraznější šanci úvodu utkání měl na kopačce pardubický Kurka. Jeho tvrdá přízemní střela po rohovém kopu ale gólovou radost nepřinesla, když skvělým zákrokem zasáhl Čábelka. Ve 24. minutě mohl skórovat Brychnáč, který ale netrefil balón v dobré pozici ideálně, a brankáře hostí tak neohrozil.

Ve 36. minutě utkání padla první branka. Po faulu přišel z místa přestupku centr do pokutového území, kde si míč nejrychleji našel Valentin MATIUSHENKO - 0:1. Do kabin tak o poločasové přestávce odcházeli šťastnější hráči Hradce.

Do druhé půle nemohli svěřenci trenéra Němečka vstoupit lépe. Už ve 48. minutě zápasu dostal balón do běhu Ondřej SEDLÁČEK, který tvrdou ránou zpoza vápna nedal brankáři bíločerných šanci - 1:1. O šest minut později mohl Hradec Králové překlopit vedení znovu na svoji stranu. Šimon vystřelil nebezpečně, avšak pardubický Šimůnek se natáhl a jeho pokus zneškodnil.

Po nepříliš atraktivní pasáži hry to byli hosté, kteří tlačili na pilu. Ti si vytvořili několik gólových příležitostí zejména v samotném závěru utkání. Ani jednou však balón za záda gólmana Pardubic nedopravili, proto se oba týmy musely spokojit s bodem za remízu 1:1.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: „Na obou týmech bylo vidět, že v tomto utkání chtějí bodovat. Soupeř v dnešním zápase velmi dobře bránil a pro nás bylo složité se do jeho obranného bloku dostat. Měli jsme dobrý vstup do utkání a první poločas jsme byli herně aktivnější. Mrzí mě ale branka ze standardní situace. Ve druhém poločase jsme si šli za tím, že chceme dát branku a to se povedlo. Poté už ten zápas byl o tom, že ani jeden tým hlavně nechtěl inkasovat. Jsem ale velmi rád, že se nám opět povedlo vstřelit gól."

27.08.2023, 10:15 / 4. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 47. Sedláček - 37. Matiushenko. ŽK: 2:3 (Jarkovský, Vencl - Baloun, Hypšman, Musil). Rozhodčí: Řeháček z České Lípy (Šťastný, Havel). Delegát: Štěpař z Kocbeří.