(1:2)
Team logo CHL
Muži B

B-tým nestačil na Chlumec

Pardubický B-tým v sobotu dopoledne nastoupil do utkání proti Chlumci nad Cidlinou. Hráči okolo trenéra Němečka ale nenavázali na poslední tři mistrovská utkání, ve kterých bodovali, když na Stadionu Pod Vinicí podlehli 2:4. Z pardubických hráčů se prosadili Miláček a Hanč.

Hosté do utkání vlétli s velkým elánem. Už ve 3. minutě hry mohl skórovat Bastin. Pardubicím ale nejdříve pomohla tyč a následnou dorážku zlikvidoval brankář Šimůnek. O 8 minut později se po rohovém kopu do vzduchu zavěsil hostující Kneifel, který ale míč do sítě nedopravil.

V 15. minutě zápasu se hráči Chlumce nad Cidlinou dočkali. Po krásné střele, která olízla pravou tyč Šimůnkovy brány, skóroval Roman ČÁP – 0:1. Pět minut poté se mohl hostující celek radovat podruhé. Po standardní situaci se prosadil hlavou z bezprostřední blízkosti Petr VESELKA – 0:2.

První výraznou šanci si domácí fotbalisté vytvořili až ve 32. minutě. A hned z toho byla gólová akce. Po rychlém protiútoku běžel sám na gólmana Bráta Štěpán MILÁČEK, který po kličce uklízel míč do odkryté brány – 1:2. V samotném závěru první půle mohli pardubičtí srovnat stav zápasu, Machačovu střelu ale zneškodnil gólman hostí, a do kabin se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro FK Chlumec nad Cidlinou.

Do druhé poloviny utkání, stejně jako do té první, vstoupili lépe fotbalisté v modrých dresech. Petr Veselka mohl přidat svůj druhý gól v utkání, Šimůnek ale zasáhl. Ani o pár minut později se fanoušci hostů nedočkali gólu. Střela Bastina skončila těsně nad brankou domácího gólmana. Stejný hráč se neprosadil ani ve 49. minutě, kdy už to vypadalo, že domácí brankář bude překonán. Ten ale vytěsnil míč na roh.

Právě z rohového kopu se v 50. minutě prosadil Lukáš ZUKAL, který tak navýšil náskok svého týmu zpět na dvě branky – 1:3. V 64. minutě zhasly poslední naděje na zisk bodového zisku pro Němečkovu partu z tohoto utkání. To když se po centru z levé strany hřiště prosadil Tomáš Bastin – 1:4.

I nadále chlumečtí byli aktivnější. Vytvářeli si střelecké příležitosti, které musel likvidovat pardubický brankář. Tvrdou ránu například vyslal v 77. minutě Labík nebo o čtyři minuty později Weis. Šimůnek ale nedovolil inkasovat popáté v zápase.

A tak se v úplném závěru dočkali podruhé v utkání fanoušci domácích. Nejdříve se v 90. minutě natahoval po centru Halda, ale soupeř uklidil míč na rohový kop. Z něho se pardubičtí hráči dokázali prosadit. Konkrétně to byl Matyáš HANČ, který hlavou upravil na konečných 2:4.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "V dnešním zápase jsme museli změnit rozestavení, ve kterém se nám vůbec nedařilo. Soupeř hrál velmi dobře a přehrál nás. Do toho nám ještě uštědřil lekci ze standardních situací, když z nich vstřelil všechny čtyři branky. Je potřeba se z tohoto utkání otřepat a začít se připravovat na další zápas."

09.09.2023, 10:15 / 6. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 2. Miláček, 90.(+1) Hanč – 16. Čáp, 20. Veselka, 50. Zukal, 64. Bastin. ŽK: 1:0 (Jarkovský). Rozhodčí: Bohata - Hanousek, Pekař. Delegát: Schmeiser z Dolní Rovně.