1 1
(1:0)
Team logo PCB

B-tým remízoval v Brozanech

Pardubická rezerva odjela v neděli bojovat o body do Brozan. Svěřenci trenéra Pavla Němečka vyválčili na severu Čech cenné tři body za remízu 1:1. Z pardubických hráčů se gólově prosadil Daniel Pandula.

První střelu utkání zaznamenal až ve 14. minutě hry pardubický Brdička, jehož dalekonosná rána ale skončila vysoko nad brankou domácího gólmana. O 6 minut později se sice podařilo hráčům Pardubic skórovat. Sychra, který se jako poslední dotkl balónu, stál ale v ofsajdovém postavení.

Tak to byly brozanští, kteří se ujali vedení. Ve 29. minutě po centru z pravé strany hřiště vystřihl parádní nůžky Chukwudi CHUKWUMA a poslal domácí celek do vedení – 1:0. O tři minuty později mohli pardubičtí srovnat. Po volném přímém kopu ale z nebezpečné pozice orazítkoval Brdička pouze břevno Koubovy brány.

Po změně stran se hráči okolo trenéra Němečka dočkali vyrovnání! Po přihrávce z pravé strany si balón na zadní tyči našel nikým nehlídaný Daniel PANDULA, který neměl problém dopravit míč do sítě – 1:1.

Chvíli na to podnikly Brozany protiútok a jeden z hráčů běžel sám na brankáře Šmída. Kvalitně zakončit ale nedokázal, a tak skóre zůstalo neměnné. Diváci se dalších branek nedočkali, a proto si Pardubice B odvezly z Brozan důležitý bod za remízu 1:1.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: "V tomto utkání jsme vypadali velmi živě a celé jsme ho měli pod kontrolou. První půlhodina byla z naší strany opravdu velmi aktivní a obraně soupeře jsme běžecky zatápěli. Bohužel bez gólového efektu. Naopak soupeř se poprvé dostal do našeho vápna a hned skóroval. Do druhého poločasu jsme vlétli naplno a po rychlé akci jsme vyrovnali. Poté jsme si vypracovali další brankové příležitosti, ale soupeř vše odvrátil. Na samém konci pak soupeř hrozil ze standardních situací, ale obrana s brankářem si se vším poradili. Určitě jsme dva body ztratili."

17.09.2023, 16:30 / 7. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 29. Chukwuma – 46. Pandula Žluté karty: 2:2 (Bechyně, Krátký – Jarkovský, Hanč). Rozhodčí: Baum – Kolátor, Suchánek. Delegát: Kotyza.