2 2
(0:1)
Team logo CLP

B-tým remízoval s Českou Lípou

Pardubické "béčko" nastoupilo k dalšímu soutěžnímu utkání v neděli od 10:15 hodin. Na Vinici hostilo soupeře z České Lípy. Hráči okolo trenéra Pavla Němečka vybojovali z utkání bod, když remízovali 2:2. Z Pardubáků se gólově prosadili Brdička a Sychra.

První výraznou šanci utkání si vytvořil Miláček z Pardubic. Po jeho brejku ale míč skončil vedle brány. Ve 28. minutě měli dvě šance v rychlém sledu českolipští. Ani pokus Šimona, ani následná střela Brejchy však gólem neskončily. Jinak tomu nebylo ani o čtyři minuty později, kdy běžel sám na bránu hostující Halbich.

Ve 34 minutě hry se krásnou střelou zpoza vápna prosadil Jaroslav BREJCHA, a poslal tak Českou Lípu do vedení – 1:0. V závěru poločasu mohli pardubičtí srovnat, ale po rohovém kopu se zakončující Pandula neprosadil.

Ve druhém poločase začaly padat branky. Hned v 54. minutě vyrovnal stav zápasu Filip BRDIČKA, který z volného přímého kopu vymetl pavučiny v levém horním rohu Královy brány – 1:1. Hned o minutu později však vrátil vedení na stranu hostů Matěj VÍT, jenž dostal balón na hranici vápna a pohotovou ránou nedal možnost brankáři Šimůnkovi zakročit – 1:2.

Aby toho nebylo v úvodu druhé půle málo, potáhl si míč podél šestnáctky pardubický Vojtěch SYCHRA. Dostal se až k zakončení a střelou k levé tyči propálil gólmana hostí – 2:2. O sedm minut později střílel zevnitř vápna nikým neatakovaný domácí Pandula, jehož ránu ale stačili hostující hráči zablokovat.

V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo, a svěřenci trenéra Němečka si tak s týmem z České Lípy rozdělili body za remízu 2:2.

Pavel Němeček, trenér Pardubic "Chtěli jsme v tomto utkání změnit ten fakt, že jsme doma ještě nevyhráli. Prvních 20 minut bylo z naší strany velmi aktivních. Pak jsme ovšem začali být pasivní a soupeř šel zaslouženě do vedení. Druhá půle byla z naší strany velmi dobrá a šli jsme si zatím, že budeme bodovat. Soupeř také nějaké šance měl, ale my jsme byli hladovější. I když na vítězství nám to nestačilo."

24.09.2023, 10:15 / 8. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 54. Brdička, 61. Sychra – 34. Brejcha, 55. Vít. Žluté karty: 22. Brdička (PCB), 56. Sychra (PCB), 90+3. Tecl (PCB) – 56. Hajdo (CLI), 86. Filip (CLI), 86. Šimon (CLI). Rozhodčí: Kolátor – Flade, Suchánek.