1 3
(0:1)
Team logo PCB

B-tým porazil Teplice!

V sobotu zavítali svěřenci trenéra Němečka do Dubí, kde se v rámci 9. kola ČFL skupiny B utkali s rezervou Teplic. Pardubičtí fotbalisté zápas zvládli, když zvítězili 3:1! Z hráčů Pardubic se gólově prosadili Machů, Brychnáč a Brdička.

V úvodním poločase padla pouze jedna branka. O tu se postaral pardubický Štěpán MACHŮ ve 44. minutě hry – 0:1

Na začátku druhé půle bylo na lavičce hostujícího celku ještě veseleji. Druhý gól Pardubic totiž přidal zblízka Jakub BRYCHNÁČ – 0:2. V 66. minutě však domácí zabrali a po trestném kopu stav utkání snížila teč Ibrahima Sarr - 1:2.

A právě střelec domácí branky zahrál v 68. minutě rukou ve vápně a byla z toho penalta, kterou proměnil Filip BRDIČKA, jenž tak vrátil pardubickému týmu vedení o dvě branky - 1:3.

V 72. minutě se ale pískala penalta po ruce i na druhé straně. Teplický Matyáš Vachoušek však orazítkoval břevno pardubické svatyně!

Ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo a červenobílí tak získali důležité tři body a v tabulce ČFL – skupiny B patří hráčům okolo trenéra Němečka po devíti odehraných zápasech 9. místo s 11 body.

Za týden, 8. října v neděli, přivítá náš B-tým v 10:15 hodin na domácí půdě na Vinici Velvary.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: " Toto utkání bylo z naší strany velmi vydařené a zaslouženě jsme ho vyhráli. První poločas jsme měli pod kontrolou a je jen škoda, že jsme nevedli větším rozdílem, protože šance jsme na to měli. Po našich brankách ve druhém poločase nás pak soupeř dostal místy pod tlak dlouhými míči, ale v soubojích jsme obstáli a výsledkově jsme tento zápas dotáhli do konce."

30.09.2023, 11:00 / 9. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 66. Sarr - 44. Machů, 48. Brychnáč, 69. Brdička z pen. Žluté karty: 2:1 (Sarr, Köstl - Svoboda). Rozhodčí: Hányš - Talpáš, Nehasil. Delegát: Krejčí z Prahy.