1 3
(0:2)
Team logo VEL

Domácí prohra rezervy s Velvary

V 10. kole České fotbalové ligy přivítala pardubická juniorka neoblíbeného soupeř z Velvar. Pohárový kat pardubického áčka si poradil i s béčkem. Tentokrát v poměru 1:3, když o jedinou branku domácích se postaral Filip Brdička.

Ve vstupu do zápasu domácí obránci zaspali a hned po 20. vteřinách šli hosté do vedení Vopatem, který jim utekl a prostřelil Šmída - 0:1. Tento moment domácí hodně zasáhl a tak nebylo divu, že v 19. minutě upravil na 0:2 po centru neobsazený Jakab... Teprve poté se domácí probrali, ale vyloženou šanci Pandula ve 25. minutě neproměnil. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Domácí do druhé půle vstoupili s cílem vstřelit branku a zápas ještě zdramatizovat. To se povedlo v 68. minutě, kdy po centru Machů hlavou zkorigoval Brdička - 1:2!

V závěru si domácí vypracovali územní převahu, šli za vyrovnáním, ale chybná rozehrávka v 84 minutě znamenala trest v podobě Vopata, který tak uzavřel na konečných 1:3.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: " Měli jsme katastrofální vstup do utkání, kdy jsme snad za 20 vteřin obdrželi branku. Tahle situace zamává i se zkušenějším týmem a nás to také poznamenalo. Chyběla nám pohybová agresivita a nemohli jsme se dostat do hry. Bohužel jsme ještě jednou inkasovali a čekal nás obtížný úkol. Po té se naše hra začala zlepšovat a měli jsme tři slušné šance, ale bohužel jsme neproměnili. Druhý poločas už z naší strany snesl měřítko. Byla tam rychlost, herní odvaha a zaslouženě jsme snížili. Šance pak byly na obou stranách. Věřili jsme, že utkání minimálně zremizujeme. Pak ale přišla chyba v rozehrávce, kterou soupeř potrestal. Na druhou stranu chceme, aby naši hráči kombinovali i od vlastní branky a tohle se prostě někdy stane. "

08.10.2023, 10:15 / 10. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 68. Brdička - 1. a 84. Vopat, 19. Jakab.

ŽK: 1:1 (Hanč - Kott).

Rozhodčí: Vít - Matějka, Rychtár.

Delegát: Filip.