1 3
(1:2)
Team logo SKZ

B-tým nestačil na Zápy

Pardubické „béčko“ hostilo na Vinici od 10:15 hodin v rámci 12. kola ČFL skupiny B SK Zápy. Zápas to byl hodně vyhrocený, se šťastným koncem pro Středočechy. O jedinou branku Pardubic se v 35. minutě hry postaral Miláček.

Pardubický tým nevstoupil do utkání vůbec špatně. První velkou příležitost si hráči pod vedením trenéra Němečka vytvořili v 10. minutě. Střela Panduly ale skončila v náručí brankáře Řeháka. Stejný hráč se do šance dostal i o tři minuty později. Obránci hostí ale jeho ránu zblokovali na roh. Tak to byli zápští, kteří jako první rozvlnili síť. Ve 21. minutě hry poslal hosty do vedení Ondřej KOCOUREK – 0:1.

Následně mohli domácí vyrovnat, jenže střela Solila z velké dálky hostujícího gólmana nepřekvapila. Ve 35. minutě se 90 diváků, kteří si v neděli našli cestu na stadion Pod Vinicí, dočkali vyrovnání. Sedláček vyslal do brejku Štěpána MILÁČKA, který nekompromisně prostřelil brankáře soupeře – 1:1. Minutu před koncem úvodního dějství vrátil vedení zpět na stranu Záp Lukáš WOITEK, který po centru z pravé strany uklidil míč do sítě Kinského hlavou – 1:2.

Pět minut po změně stran přidal SK Zápy třetí branku. Byl to Václav PARDUBSKÝ, který po standardní situaci propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Následně diváci mohli sledovat velice vypjaté momenty. Světlou chvilkou byla střela domácího Mareše zpoza vápna, která se ale mezi tři tyče nevešla. Následná střela pardubického Brdičky skončila těsně vedle brány.

Svěřenci Pavla Němečka tak na domácím trávníku nestačili na SK zápy, kterým podlehli 1:3.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "První poločas byl z naší strany herně jeden z nejlepších, jaké jsme na domácím hřišti odehráli. Bohužel jsme zaváhali při standardní situaci soupeře a na konci poločasu nás soupeř potrestal za špatné postavení při autu. Druhá branka hodně mrzí, jelikož přišla až v samotném poločasovém závěru. Celý zápas jsme se snažili o změnu výsledku, ale opět přišel trest ze standardní situace."

22.10.2023, 10:15 / 12. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 35. Miláček – 21. Kocourek, 45. Woitek, 51. Pardubský. Žluté karty: 2:2 (Vencl, Mareš – Jelínek, Pardubský). Rozhodčí: Hanousek – Bohata, Pánek. Delegát: Braun.