(4:0)
Team logo JIH
U19

Dorost U19 v prvním mistrovském utkání rozstřílel Jihlavu

Zasloužená výhra dorostu U19 v ligové premiéře, kdy naši hráči rozhodli o výhře v prvním poločasu.

Doslova raketový nástup do premiérového utkání dorostenecké ligy U19 měli pardubičtí fotbalisté. Ti hostili v pátek na Vinici Jihlavu a svého soupeře rozebrali už v úvodu utkání. Skóre otevřel v 11. minutě z pokutového kopu Filip Hoffman, během dalších deseti minut to bylo díky Haldovi a Brožovi již 3:0!

Poločasové skóre uzavřel v poslední minutě první půle znovu Marek Halda a svým druhým gólem určil poločasový výsledek na hodnotu 4:0. „Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci dvěma góly – a že jsme vyhráli,“ říkal po utkání spokojený střelec dvou gólů. „Ale v kabině to bude trochu drahé,“ usmíval se osmnáctiletý záložník.

Převaha domácího týmu trvala i ve druhém poločasu, ale v něm už trenér Vencl tolik spokojený nebyl. Pardubáci již nepřidali další gól, pozitivem je, že brankář Šimon udržel čisté konto.

Další mistrovské utkání čeká na naše hráče již tuto sobotu, kdy se od 10:15 hodin představí v Libčicích nad Vltavou, kde je doma pražská Dukla.

Trenér U 19 Aleš Vencl: „Velmi dobrý první poločas, kdy jsme soupeře jasně přehrávali a zaslouženě vstřelili čtyři branky. Mohlo být branek i víc. Naše hra byla dle představ a plnili jsme vše co jsme si řekli v kabině před utkáním. Druhý poločas nastalo uspokojení a už jsme s naším výkonem nebyl spokojen. Je potřeba pracovat na 100% celých devadesát minut.“

04.08.2023, 11:00 / 1. kolo, 1 ČLD U19

Branky: 11. Hoffman, 16. Halda, 20. Brož, 45. Halda. Rozhodčí: Trska - Mach, Klír.