PCB Team logo
Team logo ZIV
Muži B

Špatný výkon rezervy v derby uzavřel podzim

Velmi nepovedený zápas sehrála pardubická juniorka v sobotu po obědě, kdy přivítala v okresním derby Živanice. Oba celky se nacházely ve spodku tabulky, utkání moc fotbalové krásy nepobralo a nakonec brali všechny tři body hosté, když výkon domácích byl hlavně směrem dopředu doslova tristní…

Po oťukávacím úvodu jako první zahrozili hosté, kdy Nikodem v 17. minutě orazítkoval břevno. Jinak to byl boj zejména ve středu hřiště. Hra domácích byla příliš statická, bez pohybu, bojovnosti a se spoustou nepřesností. Toho hosté využili chvíli po přestávce, kdy jejich dvě rychlé branky rozhodly o výsledku. Nejprve po ztrátě Chvějy unik po levé straně Nikodem a následnou přihrávku před branku usměrnil do sítě Štěpánek - 0:1. Hned po rozehrávce přišla další zbytečná ztráta míče, který se následně dostal k Polákovi, který nepovedým centrem z pravé strany poslal míč nečekaně přes Budinského do branky - 0:2. Hosté se poté mírně zatáhli a čekali, co domácí předvedou, ti však nepředvedli zhola nic, očekávaný tlak se nedostavil a když na Vaníčka nešla ani jedna přímá střela, tak živaničtí zkušeným výkonem dovedli zápas do vítězného konce.

12.11.2022, 13:00 / 15. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 53. Štěpánek, 54. Polák. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Pekař z Liberce (Bohata, Pánek). Delegát: Vaniš z Holic.

220, stadion Pod Vinicí

• FK Pardubice B

Budinský - Halász, Svoboda, Hanč, Hrnčíř - Dostál, Štichauer - Zahradníček, Sychra (64. Lima), Miláček (30. Jarkovský) - Chvěja.

• TJ Sokol Živanice

Vaníček - Buriánek, Spěvák, Langr, F. Pánek - D. Pánek (89. Horčička), Polák, Vobejda, Nikodem - Štěpánek (78. Chocholatý), Kopecký.