(0:0)
Team logo MBO
U19

Dobrý závěr přinesl U19 bod

Druhé domácí utkání po bezbrankovém prvním poločasu, přineslo přestřelku, ve které naše nejstarší dorostenecká kategorie vybojovala v závěru bod.

V horkém sobotním dopoledni čekal stadion Pod Vinicí na další souboj v rámci ČLD U19, kdy na svěřence trenéra Vencla čekal kvalitní soupeř z Mladé Boleslavi.

V prvním poločase měli diváci možnost sledovat velice vyrovnané utkání, domácí si dokázali vytvořit sice více šanci, ale gól se z žádné z nich neurodil a tak se do kabin šlo za smírného bezbrankového stavu 0:0.

I do druhého poločasu vstoupili domácí dobře a hned z první šance se zásluhou Václava Jindry dostali do vedení 1:0. Gól domácích však hosty z města automobilů nakopl a naopak aktivita domácích hráčů opadla. Během pěti minut se povedlo dvakrát prosadit hostujícímu kanonýrovi Janovi Buryánovi a hosté se tak ujali vedení.

Když ten samý střelec zvýšil sedm minut před koncem na 1:3, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Opak byl však pravdou, svou bojovností dokázali domácí v samotném závěru dvěma brankami srovnat a odnést si ze zápasu alespoň bod, který má vzhledem k průběhu zápasu cenu zlata.

Trenér U 19 Aleš Vencl: „První poločas byl vyrovnaný, my jsme měli více šanci. Na začátku druhého jsme vstřelili vedoucí gól. Což nám paradoxně ublížilo. Úplně jsme vypadli z rytmu a soupeř dvěma pokutovými kopy otočil skóre. Čtyři minuty před koncem jsme inkasovali potřetí. Kluci to nezabalili a odměnou bylo snížení a vyrovnání v nastaveném čase. Tak jsme získali s velkým štěstím bod.“

19.08.2023, 10:15 / 3. kolo, 1 ČLD U19

Branky: 49. Jindra, 88. Halda, 90+3. Kožený (penalta) - 63. (penalta), 68., 83., Buryán.

Žluté karty: 0:4 (45. Zouhar, 60. Vajgl, 90. Naďo, 90. Buryán).