1 1
(0:0)
U19

Dorost U19 si z Podještědí veze bod

Dramatický závěr na severu Čech vynesl naší nejstarší dorostenecké kategorii další bod do tabulky nejvyšší dorostenecké soutěže. Na pozdní branku Dominika Borůvky, dokázali domácí ještě zareagovat a tak se týmy rozešly smírně 1:1.

Po ubojované domácí remíze s Mladou Boleslaví se naše devatenáctka vydala na sever Čech, kde na ní čekali domácí fotbalisté z Liberece.

Úvodní pasáž zápasu byla spíše ve znamení nepřestností, zejména ze strany hostujícího týmu. Domácí však nedokázali využít nervozního začátku a hosté se postupně začali více dostávat do hry. Před koncem poločasu po stupňujicím se tlaku Pardubic nedokázal odkrytou branku trefit Filip Hoffman a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu nastoupili svěřenci Aleše Vencla výrazně aktivněji a dařilo se jim dobře kombinovat a mít častěji míč na svých kopačkách než tým z Podještědí. Žádný náznak šance však hosté nedokázali dotáhnout až ke skórování a tak se vše podstatné, co se skóre týče, odehrálo až v posledních minutách. Velkou hrubku domácího brankaře Robina Zachariáše dokázal využit Dominik Borůvka a otevřel skóre v 87. minutě utkání. Pardubičtí tedy sahali po cenných třech bodech, ale v samotném závěru se zásluhou Miroslava Steklého rozhodlo o dělbě bodů rovným dílem.

Trenér U 19 Aleš Vencl: "Prvních dvacet minut jsme hodně kazili a ztráceli zbytečně míče. Od 20.minuty jsme otěže utkání převzali, což vyvrcholilo 100%šanci Hoffmana. Druhý poločas pokračoval naši aktivitou, bohužel bez gólů. Vše podstatné se odehrálo v posledních minutách. Chybu domácího brankáře potrestal Borůvka. Bohužel v poslední minutě jsme inkasovali, tak odjíždíme z Liberce s jedním bodem."

26.08.2023, 10:00 / 4. kolo, 1 ČLD U19

Branky: 90. Steklý - 87. Borůvka. Žluté karty: 59. Rogulski - 86. Procházka. Rozhodčí: Ježek - Řeháček, Havel.