FK Pardubice
PCE Team logo
0 1
(0:0)
Team logo MBO
U-17

U17 v emočně vypjatém utkání výsledkově nestačila na Mladou Boleslav

S dvěma výhrami vstupovala sedmnáctka do domácího utkání s Mladou Boleslaví. Utkání v urputném vedru nabídlo spoustu vypjatých momentů za hranicí etiky a jednu branku, kterou ve 2.poločase vstřelil z rychlého protiútoku hostující Kuhnel.

Komentář trenérů FK Pardubice: (Ovčačík, Bačo, Záviška):

V utkání jsem si chtěli z hlediska procesu učení vyzkoušet odlišný způsob herní formace za podmínek principů hry, na kterých pracujeme. V 1. poločase nás soupeř herně překvapil svoji snahou o rozehrávku, kdy jsme nedokázali na velkém hřišti v náročných podmínkách dobře pokrývat prostory, a tudíž rychle získávat míče. Jednalo se tedy z naší strany o nedobře zvolený způsob presinku. I přes zajímavé situace, oba týmy své šance nevyužily, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve 2. poločase se díky naší větší aktivitě a vysunutím hráčů podařilo soupeřovi eliminovat rozehrávku na krátko. Hosté tak spoléhali spíše na rychlý přechod nahoru, z kterého několikrát nebezpečně a jedenkrát bohužel i gólově zahrozili. Nám se i přes dynamičtější a zlepšený výkon ve 2.poločase branku i přes některé velké šance vstřelit nepodařilo, a tak jsme z hlediska fotbalového výsledku odešli poraženi.

Z utkání jsme však odešli s hrdostí a pocitem, že jsme na hřišti i přes velkou řadu vypjatých momentů dokázali udržet svoje emoční vypětí a snažili se posunout fotbalovou kulturu směrem dále. Ačkoliv soupeře hodnotíme neradi, je smutné, že chování hostů, které bylo v některých momentech opravdu odstrašující, je tolerováno, nýbrž někdy i dokonce podporováno.

K fotbalu jednoznačně emoce patří, které dělají tento sport sportem nádherným. Pokud se ovšem fotbalové emoce překlopí na hřišti i mimo hřiště ve vysmívání, přehodnocení morálních lidských hodnot a chování kvůli vidině vítěznému výsledku, je někde něco z mého pohledu špatně.

Pro nás je tohle utkání obrovská škola, jelikož jsme viděli, kam až se některé zápasy mohou vyvíjet, a jak je důležité pracovat s mentální odolností a udržet si status slušného člověka.

Soupeři gratulujeme k vítězství.

Team logo Team logo

Detaily utkání

19.08.2023, 12:30 / 3. kolo, 1. ČLD U17
 • Statistiky

  Branky: 66. Kuhnel

  ŽK: Tareš - Rossler, Václavík, Kocour

 • Diváci

  60, hřiště Vinice

 • FK Pardubice

  D. Pražák - Skokan, Vencl, T. Pražák (46. Urban) - Dostál, Čáslavka, Zima, Vašek, Kosek (63. Tareš), Zelinger (59. Koblížek) - Nesládek (63. Nekvinda)

 • FK Mladá Boleslav

  Dlask - Rittenauer, Honcl, Eichler, Rossler, Kosorič (46. Kuhnel), Iltis (75. Fedečko), Otta, Klieštík (16. Václavík), Ivanytskyy (78. Žáček), Černý (46. Kocour)

Autor článku: Redakce

Sdílet článek