PCE Team logo
Team logo KAR

U17 zvítězila na domácí půdě nad Karvinou

Mladší dorostenci U17 se po tří zápasové odmlce dočkali vítězství v utkání s Karvinou. Utkání se rozhodovalo v poslední půlhodině, kdy naše mužstvo vstřelilo 3 branky a zvítězilo tříbrankovým rozdílem.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Hned od úvodu utkání bylo na hřišti patrné, že nás čeká houževnatý soupeř napadající ve vysokém postavení. Z těchto situací se nám dle našeho názoru velmi slušně dařilo vyjíždět, avšak na to jsme nebyli schopni navázat přechodovou fází, kde jsme nebyli přesní, jak bychom si představovali. V kombinací s většími mezerami mezi řadami v obranné fázi se tak hra v prvním dějství odehrávala hodně nahoru dolů bez delší trpělivější kombinace od jednoho z týmů. 10 minut před koncem prvního dějství se nám však podařilo vstřelit úvodní branku, kdy jsme po presinku získali míč, který do soupeřovy sítě zakončil skvěle umístěnou střelou Beránek.

Druhý poločas začal podobně, jako skončil ten první, a tak se hra odehrávala spíše ve středovém kruhu. V 58. minutě však soupeř vyrovnal, kdy jsme nebyli dostatečně přesní ve výstavbě a pomalejší reakcí dovolili soupeřovi dostat se až tváří v tvář brankáři Hudákovi. Na obdrženou branku jsme však dokázali odpovědět už svoji samotnou reakcí, kdy hráči projevovali pozitivní emoce utkání zvládnout. Impuls to byl zároveň i pro střídající hráče, kteří následně vnesli do hry prvky rychlosti a přímočarosti, s jejichž pomocí jsme v poslední půlhodině hry překlopili vítězství na vlastní stranu, kdy jsme vstřelili 3 branky.

I přes to, že utkání nenabídlo tolik záživných momentů pro obecenstvo, tohoto vítězství si velmi ceníme, a to právě díky své reakci na obdrženou branku. Tým si tak po třech utkáních mohl opět zazpívat vítězný pokřik vedený až od plic trenérem Bačem a do dalších zápasů se tak lépe psychicky naladit.

30.09.2023, 14:15 / 9. kolo, 1. ČLD U17

Branky:34. Beránek, 64. Nedvěd, 84. a 86. Nekvinda - 58. Taksonyi

0, hřiště Vinice

Hudák - Tupec (60. Tareš), Skokan, Pražák, Kosek, Bečička (60. Čáslavka), Beránek, Pešek (71. Vrančík), Koblížek (60. Nekvinda), Nedvěd, Urban (60. Nesládek)

• MFK Karviná

Sestava není k dispozici.