FK Pardubice
CEB Team logo
2 2
(2:0)
Team logo PCE
U-17

U17 v závěru vybojovala remízu na půdě Českých Budějovic

Netradičně v pátek cestovala sedmnáctka do Českých Budějovic, kde sehrála poslední venkovní utkání. Ještě 4 minuty před koncem základní hrací doby prohrávala o dvě branky. Skvělým závěrem však střetnutí dokázala vyrovnat a z jihu čech si tak odváží cenný bod.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Vstup do utkání byl z naší strany povedený, kdy jsme si vypracovali několik brankových příležitostí, které však vzhledem k našemu nízkému klidu v zakončení skončily pouze povedenými zákroky domácího brankáře. Domácí se začali osmělovat až po nějakém čase, kdy jsme nejprve přežili samostatný únik, nicméně následně dvakrát inkasovali po nedobré organizaci. I přes to ,že na tabuli svítil stav 2:0, byli jsme s přístupem a projevem hráčů spokojeni. Náš výkon působil sympaticky, avšak brzdilo nás lepší řešení a součinnost v prostorech útočné třetiny hřiště. Častokrát jsme se tak místo trpělivé přípravy herní situace pokoušeli o průnikové přihrávky středem hřiště, kde však organizovaný soupeř byl připraven. Ve druhém dějství jsme na Dynamo více zatlačili, kdy jsme se zejména v jeho úvodu velice často dostávali k odraženým míčům a byli dominantnější v jeho držení. Velké šance se však střídaly na obou stranách, kdy tu největší zahodili domácí, kteří 20 minut před koncem nedokázali dotlačit míč do odkryté branky. Tento moment se nakonec v utkání z pohledu výsledku ukázal jako zásadní, jelikož se našemu týmu podařilo s obrovským úsilím nejprve 3 minuty před koncem snížit, načež v nastavení zápas vyrovnat.

Obě mužstva bychom velmi rádi pochválili za atraktivní a odvážný fotbal, který se i přes nepříznivé podmínky hřiště hrál. Náš tým je třeba navíc pozitivně ocenit za to, jakým způsobem si neustále šel za za vyrovnáním. Na pohledech a chování hráčů byla vidět týmová mentalita bojovníků, kteří ani na chvíli nepřestávali věřit ve vyrovnání i přes dvoubrankové manko v 86. minutě hry. Utkání nám dalo spoustu zkušeností do budoucna, jelikož ukázalo, jak je důležité věřit a snažit se za každé situace a průběhu zápasu.

Team logo Team logo

Detaily utkání

10.11.2023, 13:15 / 15. kolo, 1. ČLD U17
 • Statistiky

  Branky: 20. Šátava, 38. Vančata - 87. Nesládek, 91. Nedvěd

 • Diváci

  0, SCM Mladé

 • SK Dynamo Č. Budějovice

  Volek - Petrášek, Markovec (83. Vorel), Kostka, Kloud (83. Malík), Vančata (83. Šmrha), Šimeček, Šátava (70. Nikl), Tušek (Bohar), Vlček, Šturma

 • FK Pardubice

  Hudák - Tareš (70. Koblížek), Skokan, Svoboda, Kosek, Čáslavka, Pešek, Bečička (70. Vrážel), Urban (60. Nesládek), Beránek (60. Nedvěd), Nekvinda (46. T. Pražák)

Autor článku: Redakce

Sdílet článek