0 0
(0:0)
Team logo BEN

Zápas rezervy s Benešovem branky nenabídl

V rámci 20. kola ČFL přivítal pardubický B-tým na stadionu pod Vinicí SK Benešov. V nepříliš ideálním počasí utkání moc fotbalovosti nenabídlo. Svěřenci trenéra Němečka v závěru vydřeli bod za bezbrankovou remízu.

První vážnější šanci zaznamenali pardubičtí, když v 8. minutě nacentroval míč do vápna Sedláček, zakončení Miláčka se však mezi tři tyče nevešlo. Celé utkání provázelo několik důrazných soubojů z obou stran. Po jednom takovém souboji se do zakončení dostal domácí Novák. Ani jeho pokus ale příliš starostí hostujícímu gólmanovi neudělal.

Bojovný první poločas moc fotbalové krásy nenabídl, také proto se oba celky rozešly do kabin z nerozhodného stavu.

Po změně stran se začalo znovu ostře. Některé zákroky musel sudí řešit karetními tresty. Vážnější akce druhé půle přišla až po 80 minutách hry. A byli to hráči Benešova, kteří o sobě dávali stále více vědět. V 83. minutě měl obrovskou šanci Jakub Mareš. Jeho tvrdou ránu ale pardubický Markovič vytěsnil skvělým zákrokem.

V samotném závěru mohl Benešov překlopit vítězství na svou stranu. Po jednom ze závarů před pardubickou bránou nařídil sudí volný kop pro hosty. Z nebezpečné pozice ale Mareš branku netrefil. 120 diváků, kteří si našli cestu na stadion, tak branku neviděli. Pardubice B se rozešly s Benešovem nerozhodně - 0:0.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " Celé utkání jsme velmi organizovaně pracovali do obranné fáze a po ztrátách soupeře jsme chodili do rychlých protiútoku. Měli jsme hodně podobných slibných situací, ale bohužel jsme nedokázali zacílit do branky. V přechodové fázi nám chyběl klid a ještě více jsme měli dosahovat prostorů v pokutovém území. Je potřeba se v pokutovém území ještě více prát. "

02.04.2023, 10:15 / 20. kolo, ČFL - skupina B

Bez branek. Žluté karty: Novák (50.) - Tomek (48.), Boev (75.), Kulhavý (90.), Diviš (90.). Rozhodčí: Bohata z Liberce – Hanousek, Linhart. Delegát: Vancl z Deštné.