6 1
(1:1)
Ženy A

Nepovedený vstup žen do ligové soutěže

Po velmi dobrém vstupu do zápasu a vedení téměř po celý první poločas přišla v horkém počasí ledová sprcha v podobě pěti inkasovaných branek ve 2. poločase...

K prvnímu ligovému zápasu jsme jeli do Dobřan, kde jsme se utkali s Viktorií Plzeň. V tropickém počasí jsme se hned v úvodu ujali vedení krásnou střelou Nikči Pražienkové z volného přímého kopu. Domácím se podařilo krátce před poločasem vyrovnat a v průběhu druhé půlky domácí hráčky zápas zcela otočily. Po třetím inkasovaném gólu přišel kolaps našich holek a z nadějně rozehraného utkání se stal rázem debakl...

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Konečný výsledek je pro nás obrovské zklamání. Zápas jsme dobře rozehráli, ale domácí hráčky postupně přebraly zápas do svých rukou. Byly mnohem důraznější, běhavější, ... Posledních 20 minut bylo z naší strany hrůzostrašných, dostali jsme všichni pořádnou facku. Musíme si zápas pořádně rozebrat, hlavně 2. poločas.

19.08.2023, 15:00 / 1. kolo, 1. liga žen

Branky: 39. Pajunková, 53. Pelikánová, 65., 88. Mrázová, 80., 83. Kadlecová - 5. Pražienková ŽK: 1:0 Rozhodčí: Mifková - Petrželková, Bartoníčková. Delegát: Svoboda.