PCE Team logo
Team logo BOH

Žáci U15 porazili Bohemians

První soutěžní zápas má za sebou pardubický tým U15. Na domácím hřišti přivítal pražskou Bohemku. Po dramatickém průběhu dokázali mladí Pardubáci otočit vývoj zápasu a těsně zvítězit. V úterý náš tým čeká prestižní přátelský zápas proti Eintrachtu Frankfurt a v neděli vyjíždí na půdu Kladna, kde odehraje 2. kolo žákovské ligy.

Hodnocení trenérů: Na úvod soutěže jsme odehráli velmi náročné utkání, které bylo složité zejména po fyzické stránce. Soupeř hrál ze zajištěné obrany, přičemž každá naše ztráta míče znamenala dlouhý míč na urostlé a rychlostně dobře vybavené útočníky soupeře. My naopak byli nervózní, protože se zápas nevyvíjel podle našich představ, což znamenalo spoustu zbytečných ztrát po technických nedokonalostech nebo po uspěchaném řešení. Celý náš výkon tedy působil značně neurovnaně. I přes řadu nedostatků kluci dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce, za což jsme samozřejmě velice rádi. Zvítězil totiž jednoznačně fotbalovější tým, který se o fotbal po celý zápas alespoň snažil. My se musíme připravit na to, že podobných zápasů, kdy soupeř přijede bránit a hrát na rychlé protiútoky, bude přibývat. Toto herní pojetí je třeba respektovat a hledat cesty, jak jej efektivně překonávat.

12.08.2023, 10:00 / 2. kolo, ČLŽ U15

Branky: 40. Koblížek (Novák), 63. Fikejz (Novák) - 37. Lagomarsino

0, UMT Ohrazenice

Skokan - Šafařík, Dostál, Rychtařík (54. Firszt) - Koblížek, Kožíšek (69. Hoffman) - Novák (69. Čapka), Mužík (54. Nešetřil), Fajt (69. Machač), Sukdolák (54. Fikejz) - Bachratý

• Bohemians Praha 1905

Sestava není k dispozici.

Autor článku: <I>jméno neznámé</I>