1 2
(0:1)
U-15

Žáci U15 porazili Spartu Praha

Anglický týden završili mladí Pardubáci těžkým utkáním na půdě Sparty Praha. Naši hráči si nejdříve vytvořili dvougólové vedení, ale domácí necelou čtvrthodinu před koncem snížili. Emočně vypjatý závěr dokázali naši kluci ustát a díky obrovskému nasazení tak dovedli utkání do vítězného konce.

Hodnocení trenérů:

Odehráli jsme fyzicky velmi náročný zápas. V prvním poločase jsme byli určitě nebezpečnějším týmem. Hra byla opticky vyrovnaná, ale my měli více příležitostí ke vstřelení branky. První gól jsme vstřelili po pěkné akci, kdy Mužík vysunul Nováka, který využil své rychlosti, naservíroval míč Sukdolákovi a ten se nemýlil. O pár minut jsme vsítili druhý gól po podobné akci, ale sudí po velmi přísném posouzení ofsajdové situace gól neuznali.

Do druhého poločasu Sparta vstoupila aktivněji. Vytvořila si sérii rohových kopů, ale větší šanci si domácí vytvořit nedokázali. Naši hráči opět hrozili z křídelních prostorů. Vytvořili jsme si několik šancí, přičemž tu největší nešťastně neproměnil Mužík. V 67. minutě výborně presovali rozehrávku domácích Fikejz s Čapkou, čímž donutili domácího hráče hrát rukou a rozhodčí nařídili penaltu. V kontextu současných pravidel však velmi přísnou. Nabídnutou příležitost využil Koblížek a my šli do zaslouženého vedení 2:0.

Závěr zápasu už by v režii Sparty. Domácí si vytvořili velký tlak opět podpořený spoustou standardních situací. Jeden z rohových kopů proměnil Forejt, čímž Sparta snížila. Poslední desetiminutovka tak byla psychicky i fyzicky mimořádně náročná. Naši hráči však situaci dokázali ustát a s obrovským vypětím všech sil dokázali dovést utkání do vítězného konce.

Spartu jsme určitě nepřehráli, přesto si myslíme, že vítězství bylo zasloužené. Náš tým ukázal obrovskou touhu zvítězit, v potřebných situacích nabídl fotbalovou kvalitu a zároveň předvedl enormní nasazení, které dokázal udržet po celý zápas. Kluky chceme ocenit za jejich profesionální výkon, který v jednotlivých fázích utkání ukázal všechny herní principy, které se snažíme rozvíjet.

16.09.2023, 10:00 / 7. kolo, ČLŽ U15

Branky: 67. Forejt - 22. Sukdolák (Novák), 57. Koblížek z pen.