(1:0)
Team logo PLZ
U-15

Žáci U15 porazili Plzeň

Hráči z nejstarší žákovské kategorie dokázali úspěšně navázat na vítězství s pražskou Spartou. Tentokrát porazili Viktorii Plzeň vysoko 4:0 a díky tomu se stále drží v kontaktu s čelem tabulky České ligy žáků U15.

Hodnocení trenérů:

Do utkání jsme vstoupili lépe než soupeř. Hned v úvodu jsme měli několik nebezpečných akcí, kterým chyběla jen přesnější finální přihrávka. Přesto jsme dokázali dobrý začátek přetavit v úvodní branku. Avšak druhá část prvního poločasu patřila Plzni. Dělalo nám potíže překonat soupeřův presink a když už se to podařilo, tak naše kombinace ztroskotala na nepřesné přihrávce, takže jsme rychle přicházeli o míč. Proto si hosté vytvořili tlak, který byl podpořený řadou standardních situací. Naši hráči je však dokázali, i přes výškovou převahu soupeře, pokrýt.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem více kontrolovat míč a nabourat presinkovou formaci Plzně. Chtěli ještě zvýšit počet různých způsobů založení útoku. Výhodou pro nás bylo, že jsme brzy přidali druhý gól po skvěle sehraném rohovém kopu. Díky tomu jsme měli hru více pod kontrolou, dobře jsme kombinovali a po pěkných akcí jsme se dostávali do střeleckých příležitostí. Skóre jsme postupně navýšili až na 4:0. V poslední desetiminutovce byla nebezpečná i Plzeň, která měla dvě velké šance, ale buď zasáhl brankář Skokan nebo hosté stříleli vedle. Kromě velmi cenného vítězství jsme se dočkali i první udržené nuly, na které se obrovským úsilím podílel celý tým.

Hráčům děkujeme nejen za předvedený výkon, ale i za profesionální přístup k celému týdnu. Jelikož jsme s kolegou Černým v procesu chyběli z důvodu studia trenérské licence, tak bychom chtěli touto cestou poděkovat trenérům Patákovi, Valdovi, Kloučkovi a Vyhnánkovi za kvalitní zajištění celého týdne.

23.09.2023, 11:00 / 8. kolo, ČLŽ U15

Branky: 14. Čapka (Sukdolák), 45. Dostál (Rychtařík), 51. Fikejz, 62. Sukdolák (Rychtařík)-