CID Team logo
Team logo PCE

Žáci U15 porazili Cidlinu

Další tři body získali mladí Pardubáci z kategorie U15. Jejich soupeřem tentokrát byla Cidlina. Po bezbrankovém prvním poločasu dokázali kluci vstřelit dva góly zkraje druhého dějství, čímž v podstatě o výsledku utkání rozhodli a mohli tak oslavit zasloužené vítězství.

Hodnocení trenérů:

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání na rozměrově menším hřišti, takže jsme se v trénincích zaměřovali na hru na zmenšeném prostoru. První poločas nám dělalo velký problém překonat obranný blok soupeře. Sice jsme výborně drželi míč, ale chyběla nám kreativnější přihrávka, která by blok domácích překonala. V předchozích zápasech se nám dařilo využít naše křídelní hráče, což tentokrát vzhledem k prostoru bylo mnohem složitější. Hru jsme tedy kontrolovali, ale gól jsme vstřelit nedokázali. Největší vzruch tak způsobila krásná střela Kožíška, která skončila na břevně.

Do druhé půle jsme šli s cílem zvýšit pohyb hráčů bez míče na útočné polovině a také docílit většího tlaku směrem k pokutovému území soupeře. Jsme rádi, jak kluci do druhého dějství vstoupili. Během pěti minut dokázali vstřelit dva góly a o zápasu rozhodnout. Oproti prvnímu poločasu jsme si navíc vytvořili další gólové příležitosti.

Naši hráči dokázali po celý zápas trpělivě kombinovat a postupně zvyšovat útočnou kvalitu. Rádi bychom je také ocenili za to, jakým způsobem po celý zápas přistupovali k obranné fázi. Kromě maximálního nasazení se dokázali efektivně zastupovat a po zisku míče hrát odvážně, díky čemuž jsme dokázali udržet míč a neztráceli ho zbytečnými odkopy.

28.09.2023, 10:00 / 5. kolo, ČLŽ U15

Branky: 42. Koblížek (Čapka), 46. Sukdolák (Dostál), 79. Fajt (Firszt)

0, Hlušice/tráva

• RMSK Cidlina Nový Bydžov

Sestava není k dispozici.

Skokan - Machač (41. Firszt), Šafařík, Dostál (63. Rychtařík) - Kožíšek (57. Janovský), Koblížek - Čapka (57. Nešetřil), Hoffman, Mužík, Fikejz (41. Sukdolák) - Fajt

Autor článku: <I>Filip Duroň</I>