PCE Team logo
Team logo MET

Žáci U15 porazili Meteor Praha

Nejstarší žákovská kategorie tentokrát přivítala na domácí půdě pražský Meteor. Hrálo se netradičně v pěkném fotbalovém areálu v Opatovicích nad Labem. I přes velkou herní převahu dlouho svítilo bezbrankové skóre. Změna nastala až dvanáct minut před koncem a branky v rychlém sledu, které rozhodly o dalším vítězství našich kluků.

Hodnocení trenérů:

Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili, protože jsme si hned zkraje dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Prakticky celý poločas jsme měli herně pod kontrolou, ale chyběla nám větší přesnost v předfinální a finální fázi. Bylo tedy jasné, že i tento zápas bude o naší trpělivosti, sebedůvěře a kvalitě v útočné fázi.

Úvod druhého poločasu, který začal za bezbrankového skóre, se nesl v duchu střídání, což mělo vliv na plynulost hry. V této fázi zápasu bylo těžké vytvořit si souvislejší tlak, přestože hru jsme stále kontrolovali. Několik příležitostí jsme si vytvořili, ale kýžený efekt to opět nepřineslo. V těchto zápasech často rozhodne nečekaná událost. Právě taková situace nastala v 68. minutě, kdy zprava nacentroval Fikejz a nejmenší hráč na hřišti, Martin Machač, uklidil hlavou míč do sítě. V krátkém sledu pak přidali góly Mužík a Novák, což o výsledku zápasu rozhodlo.

Ačkoliv se skóre zápasu dlouho nevyvíjelo podle našich představ, tak jsme spokojení s tím, jakou herní úroveň dokázali kluci v průběhu celého zápasu udržet. Díky tomu, že zvládli zpřesnit hru v útočné třetině hřiště, tak zápas rozhodli a zaslouženě zvítězili.

07.10.2023, 10:00 / 10. kolo, ČLŽ U15

Branky:68. Machač (Fikejz), 71. Mužík (Fajt), 74. Novák (Koblížek)

0, UMT Ohrazenice

Skokan - Firszt, Šafařík, Rychtařík (55. Kožíšek) - Dostál, Koblížek - Čapka (55. Novák), Hoffman (55. Machač), Janovský (41. Mužík), Sukdolák (59. Fikejz) - Nešetřil (41. Fajt)

• FK Meteor Praha

Sestava není k dispozici.

Autor článku: <I>jméno neznámé</I>