PCE Team logo
Team logo CEB

Žáci U15 prohráli s Českými Budějovicemi

Po šňůře šesti zápasů bez porážky žákovský tým U15 padl. Nad jeho síly byl celek z Českých Budějovic, který využil nabídnutou přesilovku po vyloučení domácího kapitána a odvezl si tak nejtěsnější možnou výhru.

Hodnocení trenérů:

První poločas začal vyrovnaně a víceméně očekávaně. Oba týmy se na hřišti poznávali a bylo cítit, že hráči k zápasu přistupují velmi vážně. S přibývajícím časem začínali mít hosté územní převahu. Jen těžko jsme hledali konstruktivní cestu k překonání presinku Budějovic. Ve chvílích, kdy jsme se uchýlili k jednodušším řešením, tak soupeř využíval své silové převahy, získával odražené míče, čímž jsme se dále dostávali pod tlak. Nám se nepodařilo vytvořit si fázi zápasu, kde bychom delší čas operovali na polovině hostů.

Těsně před koncem první půle byl vyloučen Štěpán Koblížek, což logicky výrazně ovlivnilo poločas druhý. Naším záměrem bylo působit co nejvíce kompaktně a trpělivě zavírat soupeři možnosti na průnikové přihrávky. Klobouk dolů před hráči, s jakým nasazením a obětavostí zastavovali útoky soupeře. Hosty tlačil čas a bylo cítit, že se v jejich hře objevuje netrpělivost. Nicméně tentokrát jsme si měli pomyslný kalich hořkosti vypít až do dna, protože v 73. minutě jsme si vstřelili nešťastný vlastní gól, čímž jsme hosty vysvobodili.

Je třeba si objektivně říct, že i v době, kdy se hrálo v plném počtu hráčů, byly Budějovice lepším týmem. Druhý poločas už byl extrémně složitý. Klukům ale chceme poděkovat za jejich obrovskou vůli a za to, že i přes nepříznivý vývoj nesložili zbraně a bojovali až do úplného konce.

21.10.2023, 11:00 / 12. kolo, ČLŽ U15

Branky: 73. vlastní

ČK: 38. Koblížek (Pardubice)

0, UMT Ohrazenice

Skokan - Firszt, Koblížek, Rychtařík - Dostál, Kožíšek - Čapka (58. Fikejz), Janovský (67. Lugmayer), Nešetřil (45. Bachratý), Novák (45. Sukdolák) - Fajt

• SK Dynamo Č. Budějovice

Sestava není k dispozici.