PCE Team logo
Team logo ZLI
Ženy A

Další vysoká výhra žen

V pátém kole ženské 2. ligy si naše hráčky poradily doma se Zlínem a nadále se tak drží na špičce soutěže.

Kamil Kozák, trenér Pardubic: „Teprve podruhé jsme se mohli představit letos domácím fanouškům a chtěli jsme navázat na povedené výkony z venkovních zápasů. To se nám povedlo a výsledkem je další vysoká výhra. Nutno ovšem podotknout, že zápas byl značně ovlivněn brzkou červenou kartou pro hostující obránkyni. Ta hloupým faulem zastavila naši útočnici, která běžela sama na branku a již ve 4. minutě tak byla po zásluze vyloučena. Naše hráčky šly cílevědomě za vítězstvím a bylo otázkou času, kdy soupeřky kapitulují. Přesto musíme výkon zlínských žen pochválit, neboť i v deseti se snažily být nebezpečné a dokonce nás 2x zachránila tyčka a jednou břevno! Naše holky sice nepodaly top výkon, ale přesto je potřeba všechny pochválit. Hráčkou zápasu byla opět nejlepší střelkyně druhé ligy Vanesa Solničková, která přidala na své konto další 4 "zářezy na pažbu" a má nyní z pozice střední záložnice neuvěřitelnou bilanci 11 gólů v 5 zápasech! Doufáme, že jí forma vydrží i do nadcházejícího těžkého derby v Hradci Králové, který doma ještě body neztratil a naposledy dokonce porazil i hráčky pražské Sparty. Přesto jedeme do Hradce pro body a na zápas se velmi těšíme!“

02.10.2022, 15:30 / 5. kolo, 2. liga žen

12. Novotná z PK, 24., 56., 67., 90. Solničková, 31. Matějková, 50. Hýlová. Rozhodčí: Koryčanská, Fraňková, Suchá.

0, stadion Dolíček, Pardubice

Mikulecká - Němcová (70. Mandelíková), Holcová (46. Betáková), Fialová (67. Krejčí), Neradová - Macháčková, Solničková, Matějková, Minářová (67. Melounová) - Novotná, Hýlová.

• FC Zlín

Sestava není k dispozici.