0 3
(0:3)
Team logo MBO

V utkání s Boleslaví nás srazily rychlé góly

V sobotním utkání jsme ve vršovickém Ďolíčku hostili Mladou Boleslav, která v dosavadním průběhu soutěže ještě nevyhrála. To se ovšem změnilo, protože soupeř vyhrál po zdrcujícím prvním poločasu 3:0.

V pardubické sestavě bylo oproti minulému týdnu hned několik změn. Mezi tři tyče se vrátil Jakub Markovič, do obrany Tomáš Vlček a na křídle poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě pardubický odchovanec Vojtěch Sychra.

Tížený efekt to však bohužel nepřineslo. Během prvních deseti minut totiž hráči Mladé Boleslavi měli k dispozici dva rohové kopy a oba byly téměř identické. Marek Matějovský rozehrával z pravé strany a přesným centrem v obou případech našel hlavu Milana Škody, který se nemýlil.

Ani poté se ale Pardubáci nedokázali dostat do zápasu. Hlavně 40letý záložník Marek Matějovský ukázal, že na pořád má co nabídnout a hlavně on dirigoval hru Mladé Boleslavi. Její převaha navíc ve 35. minutě vyústila ve třetí gól v domácí síti.

Po změně stran už hráči Pardubic měli mnohem více ze hry, hosté ale měli zápas pod kontrolou. I když neměli míč, tak soupeře téměř k ničemu nepustili a udrželi své třígólové vedení. Naopak Pardubice tak podruhé za sebou prohrály.

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic: „Utkání se nám hodně nevydařilo, hlavně úvod. První poločas jsme sehráli velice špatně. Připravovali jsme se na to, že hra Boleslavi hodně stojí na Matějovském a že mají velice dobré standardky, jimiž si pomáhají. Byla 10. minuta a ze standardek jsme po hlavičkách Škody prohrávali 0:2. To nás srazilo hodně do kolen. Hru jsme vůbec neměli v moci, hosté byli jasně lepším mužstvem. Pak přišla penalta, kterou Markovič chytil. To nás mělo postavit na nohy, ale ani to se nám nepodařilo. V 35. minutě jsme vytvořili další hrubou chybu, kdy jsme to tam namazali Kubistovi a ten zvýšil na 3:0. V prvním poločase jsme si kromě šance Solila nic zásadního nevypracovali, proto jsme to už před jeho koncem změnili na dva útočníky, poslali jsme tam Červenku, a taky jsme změnili kraje, kde jsme nebyli nebezpeční. Zjednodušili jsme hru, trochu se to zlepšilo, ale taky musíme vzít v potaz, že hosté vedli 3:0 a už se nikam moc necpali. Druhý poločas se už dohrál. Ještě jsme tam měli náznaky, jednou tam gólman chytnul hlavičku Solila, jinak jsme soupeře moc neohrozili. Boleslav si zaslouženě odvezla tři body. Pro nás velké zklamání. Po debaklu na Slavii to není dobré.“

27.08.2022, 16:00 / 5. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 5. Mil. Škoda (Matějovský), 10. Mil. Škoda (Matějovský), 35. Kubista. ŽK: 0:1 (48. Mil. Škoda). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Slavíček. Delegáti: Šotek a Kruliš