(0:1)
Team logo PLZ
WU-18

Vstup do soutěže juniorky výsledkově nezvládly

První mistrovské utkání přineslo více boj než fotbal, bohužel jsme udělali několik zbytečných chyb, které soupeř potrestal a soutěž tak začínáme porážkou.

V prvním utkání soutěže jsme přivítali zřejmě nejdůrazněji hrajícího protivníka soutěže - Plzeň. Příprava se nám celkem solidně vydařila, bohužel tu facku, kterou jsme potřebovali trochu dostat v přípravě, jsme dostali až v prvním mistrovském utkání. Zápas ovlivnila rychle inkasovaná branka hned na začátku zápasu, nepříliš prudká střela za vápnem skončila v naší síti. Padla na nás trochu deka, dávali jsme si přihrávky do těžkých pozic, což nahrávalo tvrdě hrajícímu soupeři. Plzeň poctivě bránila a v první půli jsme se prakticky nedostali k nějakému nebezpečnějšímu ohrožení jejich branky.

Ve druhé půli jsme chtěli začít aktivně, ale opět nás srazila zbytečná branka po brejku soupeře. Pak jsme dostali příležitost hrát proti deseti, ale v naší hře převládala křeč. Konečně jsme se dostávali alespoň k ohrožení soupeřovy branky, ale dvě dobré akce jsme nedotáhli. A přišel trest, kdy po dvou minelách po sobě balon propadl za naši obranu a Plzeň opět trestala. Vzápětí se nám sice podařilo snížit, ale postrádali jsme od holek větší chuť dostat se do zakončení a podstupovat souboje, které bolely.

Nepochopitelné je, že v době, kdy je snaha nastavovat čas, kdy se nehraje, se ve druhé půli nastavily dvě minuty. Přitom byla občerstvovací pauza, proběhlo deset střídání, nějaká další ošetření a Plzeň samozřejmě při svých standardních situacích zrovna nespěchala. Pravděpodobně by nám to ke srovnání výsledku nepomohlo, protože k ideálnímu výkonu jsme měli daleko, ale nastavit dvě minuty, když se mělo nastavit minimálně deset minut ... Na první zápas musíme zapomenout, o víkendu pojedeme napravit zaváhání na Baník Ostrava.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Utkání se nám herně úplně nevydařilo, ale porážka je z kategorie zbytečných. V utkání jsme udělali nějaké chyby a soupeř je dokázal potrestat. Zápas ovlivnil rychlý gól soupeře, který pak mohl tahat čas, bohužel bez nějaké větší reakce ze strany rozhodčích. Ve druhé půli byl míč ve hře dvacet minut čistého času a byly nastaveny dvě minuty, to je pro mě úplně nepochopitelné. Doufám, že nás facka v prvním kole probere a naskočíme hned v dalším zápase na vítěznou vlnu. Předpokladem je vyvarovat se zbytečných chyb a být mnohem nebezpečnější směrem dopředu. V zápase nebylo moc za co chválit, ale nebudeme holky ani zatracovat. Mužstvo má sílu a věřím, že se budeme zlepšovat.

19.08.2023, 11:00 / 1. kolo, 1. liga WU18

Branky: 79. Pávková – 4., 77. Šotová, 47. Boháčová ŽK: 1:3 ČK: 0:1 Rozhodčí: Hausnerová - Bystroňová, Dytková