1 4
(0:0)
WU-18

Juniorky vezou z Ostravy vítězství

Po zlepšeném výkonu ve druhé půli juniorky zaslouženě zvítězily v Ostravě nad Baníkem a připsaly si první výhru v soutěži.

Na pěkném trávníku v Radvanicích jsme proti Baníku chtěli napravit porážku z prvního kola. To chtění ale zůstalo někde na dlouhé cestě do Ostravy, protože výkon v první půli byl z naší strany slaboučký. Kdybych tedy napsal, jaký skutečně byl, tak by mi asi odebrali přístup do admin sekce :-)

Takže v první půli od nás mdlý výkon bez pohybu, bez nasazení, kombinace veškerá žádná. Za první půli jsme si vypracovali jednu šanci, kterou jsme neproměnili. Malým pozitivem bylo, že jsme do nějaké šance nepustili ani domácí, ale celkově nebylo v první půli nic moc fotbalového k vidění.

Do druhé půle jsme něco málo změnili, podařilo se nám vstřelit rychlou branku a naše produkce se konečně začala podobat fotbalu. Baník jsme jasně přehrávali, vytvářeli jsme si šance a šli za vítězstvím. První gól vstřelila Joly Pávková, na kterou pak navázala Eliška Ptaszeková. Další šance zůstaly nevyužity. A to bychom asi nebyli my, kdybychom si to trochu nezkomplikovali. Zhruba čtvrthodinu před koncem došlo v obranných řadách k lehkému komunikačnímu nedorozumění a domácí přišli lacino ke snížení. Další komplikace nepřipustila Joly Pávková, která dalšími dvěma vstřelenými góly po pěkných průnikových přihrávkách zkompletovala hattrick a potvrdila střeleckou formu. Utkání jsme pak již kontrolovali a měli jsme i další možnosti ke zvýšení skóre.

Holky chválíme za probuzení ve druhé půli a na tento výkon budeme chtít navázat v dalších zápasech.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Co se týče našeho týmového výkonu, odehráli jsme dva naprosto odlišné poločasy. V první půli jsme nepředvedli nic fotbalového, v naší hře byla křeč a spousta nepřesností. Ve druhé půli nám kromě pár změn hodně pomohla rychle vstřelená branka. Poté už se náš výkon přibližoval tomu, co jsme předváděli po většinu přípravy. Byli jsme schopni podržet míč a být nebezpeční do koncovky. Gólů jsme mohli a měli vstřelit ještě více. Náš projev konečně vypadal fotbalově a dalo se na to dívat. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, protože je jasné, že žádný zápas nebude lehký.

26.08.2023, 15:00 / 2. kolo, 1. liga WU18

Branky: 78. Libscherová - 48., 80., 82. Pávková, 65. Ptaszeková. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Bystroňová, Hausnerová, Jílková.