PCE Team logo
Team logo DUK
WU-18

Juniorky rozstřílely Duklu Praha

V dalším mistrovském utkání jsme díky solidní produktivitě zejména v první půli vysoko porazili Duklu Praha.

V dalším mistrovském utkání jsme na skvěle připraveném trávníku na Dolíčku přivítali Duklu Praha. Hned na začátku utkání nás při tutovce hostí podržela Áďa Smutná a chvíli na to udeřilo na druhé straně, když nás po rohu dostala do vedení Verča Hlaváčová, která tímto načala svůj střelecký koncert. Půlhodinu jsme na hřišti jasně dominovali a po pěkných akcích jsme nastříleli sedm branek. Poté se ke slovu dostali i hosté a z penalty snížili. Poločas se pak dohrál bez vstřelené branky.

Ve druhé půli jsme si mohli rozhodnutý zápas užít, ale v naší hře bylo spoustu nepřesností a chyb. Přesto se nám podařilo vstřelit další dvě branky a navýšit skóre. Verča Hlaváčová uzavřela střelecký účet na pěti brankách a Joly Pávková na dvou. Po jedné brance vstřelila Eliška Ptaszeková s Kamčou Kozákovou. Za druhý poločas ale zaslouží velký kredit i Dukla. Hrála mnohem aktivněji, vypracovala si několik výborných šancí, ale buď nás podržela golmanka nebo zvonila branková konstrukce nebo jsme prostě měli štěstí. Pár solidních útoků jsme do gólového zakončení nedotáhli ani my.

Holky chválíme za solidní produktivitu zejména v první půli a výsledkově klidný zápas. Varováním je pro nás celkem vysoký počet šancí, které si vypracoval soupeř, v jiných zápasech bychom tolik štěstí mít nemuseli.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Jsem rád, že jsme zápas brzy vstřelenými brankami zlomili ve svůj prospěch a zvládli jej přesvědčivě výsledkově. Mrzí mne, že jsme neudrželi dominantní výkon po celý zápas a Dukle jsme dovolili až příliš mnoho šancí. Výpadků ve hře se musíme vyvarovat. Celkově samozřejmě holky musíme pochválit za jasné vítězství, Dukla byla nepříjemnějším soupeřem než napovídá výsledek. Za několik výborných zákroků zaslouží kredit Áďa Smutná, v útočné fázi řádila pětigólová Verča Hlaváčová, která si výborně vyhověla s dvougólovou Joly Pávkovou.

02.09.2023, 15:00 / 3. kolo, 1. liga WU18

Branky: 2., 8., 15., 29., 63. Hlaváčová, 14. Ptaszeková, 23., 74. Pávková, 28. Kozáková - 31. Nováková z PK. Bez karet. Rozhodčí: Fraňková - Soukupová, Čapek

69, Pardubice - Dolíček

Smutná – Kubištová (55. Kulíšková), Smejkalová (55. Kolářová), Kožíšková T., Sisková – Vamberová (46. Dytrtová), Hladová (46. Kovaříková), Pávková – Kozáková (46. Kožíšková A.), Hlaváčová, Ptaszeková (55. Skalová)

• FK Dukla Praha

Sestava není k dispozici.

Autor článku: Ondřej Kumpan

Autor fotografie: Kárníková Patricie