PCE Team logo
Team logo SLA
WU-18

Juniorky statečně vzdorovaly Slavii

Juniorky sehrály s lídrem ligy dorostenek výborný zápas, a přestože nakonec prohrály o dvě branky, za výkon zaslouží velkou pochvalu.

Slavia potvrdila na Dolíčku své kvality. Silná na míči, ve velké rychlosti, s důrazem v osobních soubojích. Od začátku zápasu jsme byli pod mírným tlakem, ale obranná hra fungovala velice dobře a co nevyřešila ona, to zvládla golmanka. Slavii jsme udrželi na uzdě dvacet minut, pak jsme po pěkné střele z vápna inkasovali. Ze zajištěné obrany jsme vyráželi k rychlým protiútokům a drželi jsme obranu hostí ve střehu. Po necelé půlhodině vybojovala míč Verča Hlaváčová, předložila Joly Pávkové a ta s přehledem srovnala. Nerozhodný stav nevydržel dlouho, bohužel došlo ke chvilkové ztrátě koncentrace a během minuty jsme zbytečně dvakrát inkasovali. Do půle jsme pak vydrželi bez inkasovaného gólu.

Kompaktní hra směrem dozadu nám fungovala i ve druhé půli. Přesto jsme výbornému soupeři nezabránili dopracovat se k několika šancím, ale druhou půli měla Denča Malíková zamknuto a opět odchytala výborný zápas. Postupem času hrála Slavia více ze zabezpečené obrany se snahou neinkasovat. My jsme se tlačili více dopředu, asi deset minut před koncem jsme mohli utkání ještě více zdramatizovat, ale hosty podržela brankářka.

Přes prohru holky zaslouží velkou pochvalu, odehrály náročný zápas, ve kterém hodně běhaly bez balonu. Přesto ale měly sílu na rychlé výpady dopředu a držely obranu soupeře ve střehu. Své šance si vypracovaly taky, i když ne v takovém množství jako Slavia. V zápase podalo několik holek velmi zajímavé výkony, ale pochvalu zaslouží všechny zejména za výborný týmový výkon. Neprodali jsme kůži lacino a soupeř musel o výhru pořádně zabojovat.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Přes prohru vládne s výkonem týmu velká spokojenost. Narazili jsme na jasného lídra ligy dorostenek, který nemá konkurenci a hraje si svou vlastní soutěž. Slavia byla lepší, vypracovala si více šancí a vyhrála zaslouženě. Naše holky ale zaslouží obrovskou pochvalu. Museli jsme vyjít ze zajištěnější obrany, hráli jsme týmově a byli jsme kompaktní. Přesto si soupeř svojí kvalitou vypracoval kromě vstřelených branek ještě další šance, ty ale zlikvidovala skvěle chytající Denča Malíková. Dařily se nám nebezpečné výpady a svoje šance jsme si vypracovali taky. Škoda, že jsme po vyrovnání zanedlouho dvakrát po sobě inkasovali. Další škodou je, že se nám v závěru nepodařilo snížit na rozdíl jedné branky, šance na to byly, a závěr mohl být ještě mnohem zajímavější. Holky zápas odjezdily, nedaly Slavii nic zadarmo, nemají se za co stydět. Z mého pohledu šlo z naší strany o nejpovedenější výkon sezony.

16.09.2023, 10:30 / 5. kolo, 1. liga WU18

Branky: 27. Pávková (Hlaváčová) – 19. Kučerová, 29. Krejčová, 30. Vojtěchová. Rozhodčí: Hausnerová - Dytková, Bystroňová. Bez karet.

100, Pardubice - Dolíček

Malíková – Kubištová (88. Valentová), Smejkalová, Kovaříková, Mandelíková (70. Kolářová) – Dytrtová (65. Macková), Hladová, Pávková – Vamberová (70. Kožíšková A.), Hlaváčová, Skalová (55. Ptaszeková)

• SK Slavia Praha

Sestava není k dispozici.

Autor článku: Kumpan Ondřej

Autor fotografie: Opltová Marcela