(0:0)
Team logo PCE
WU-18

Juniorky zvládly vítězně derby v Hradci

Derby v Hradci Králové se pro nás nevyvíjelo dobře, ale nakonec se nám zápas podařilo otočit brankou v nastavení zápasu a do Pardubic tak vezeme tři body.

Derby v Hradci Králové nabídlo scénář, který jsme očekávali. Maximální bojovnost a nasazení z obou stran, domácí zatažené ve velkém počtu hráček a čekající na brejky. Opticky jsme drželi více míč, odzadu jsme měli celkem slušnou výstavbu hry, ale přes zahuštěnou domácí obranu se nám nedařilo příliš dostávat. V předfinální fázi nám chyběla přesnější přihrávka, a tak se první půle odehrála bez nějakých vyložených šancí.

Vstup do druhé půle se nám příliš nevydařil, chybu obrany Áďa Smutná napoprvé odvrátila dobrým zákrokem, ale bohužel jsme nepokryli dorážku a Hradec šel do vedení. Náš optický tlak pak vedl k pár pološancím, lob Verči Hlaváčové skončil na břevně. Za aktivitu jsme byli odměněni čtvrthodinu před koncem, kdy si centrovaný míč srazili domácí do vlastní branky. Dále jsme šli aktivní hrou za výhrou, ale pět minut před koncem nám po standardní situaci propadl míč za obranu a výborným zákrokem nás podržela Áďa Smutná. Naopak v nastavení se po rohovém kopu prosadila Barča Smejkalová, jejíž hlavička zamířila od tyče do sítě a mohla vypuknout vítězná radost.

Pro domácí je prohra trochu krutá, dnes se k nám přiklonilo trochu štěstí, které nám v jiných zápasech ale chybělo. Holky chválíme za odbojovaný zápas a touhu po vítězství.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Tento týden jsme odehráli dva náročné zápasy, nejprve pohár na Bohemians a nyní derby v Hradci. Oba jsme výsledkově zvládli, za což jsme rádi. V derby se naplnilo to, co jsme očekávali. Hodně bojovný zápas s velkým nasazením, domácí hráli na brejky z hlubšího bloku, do kterého se nám obtížně dostávalo. Moc gólových šancí se neurodilo. Po chybičce jsme prohrávali, ale jsem rád, že to holky nezabalily a jezdily až do konce. Nejprve nám pomohl vlastní gól Hradce čtvrthodinu před koncem a sladká odměna přišla v nastavení, kdy jsme rozhodli o naší výhře. Jsme rádi, že jsme prolomili remízovou sérii s Hradcem z letošního roku, štěstí tentokrát stálo na naší straně. Pochvala pro holky za odmakaný zápas.

01.10.2023, 13:00 / 6. kolo, 1. liga WU18

Branky: 53. Hauferová – 74. vlastní, 90+1. Smejkalová ŽK: 0:1 Rozhodčí: Koryčanská - Šabacká, Fraňková