PCE Team logo
Team logo SPA
WU-18

Juniorky nestačily na Spartu

V dalším mistrovském utkání jsme doma vysoko podlehli Spartě.

Zápas s velmi kvalitním soupeřem se vyvíjel zpočátku podle našich představ. Holky hrály dobrý zápas, nebezpečného soupeře nepouštěly moc do šancí a snažily se být nebezpečné dopředu. Utkání, jak už to v těchto zápasech bývá, zlomila první inkasovaná branka po nenápadné akci po lajně. Za chvíli přišla chyba v rozehrávce, rychlý protiútok a inkasovali jsme podruhé. Se závěrečným hvizdem první půle pak přišel ještě třetí gól.

Druhou půli byla Sparta aktivnější a vstřelila další tři branky. Přes inkasované branky podala výborný výkon brankářka Áďa Smutná. Naše snaha vstřelit alespoň čestnou branku bohužel nebyla naplněna. Vysoká prohra odráží kvalitu soupeře v zakončení, naše holky odehrály solidní zápas, ale na soupeře to nestačilo.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Sparta vyhrála zaslouženě, ale výše prohry je pro nás hodně krutá. Půlhodinu jsme se soupeřem drželi krok a hráli jsme velmi dobře. Pak jsme ale do půle po zbytečných chybách třikrát inkasovali a bylo po zápase. Ve druhé půli Sparta navýšila skóre. My jsme měli několik slušných šancí, ale neproměnili jsme je. Holky chválíme za nasazení a bojovnost, bohužel nás stále sráží chyby v obranné činnosti, což takhle kvalitní soupeř dokázal potrestat.

07.10.2023, 10:30 / 7. kolo, 1. liga WU18

Branky: 26., 45. Trachtová, 32. Bílá, 48. Rupcová, 61. Krůtová, 69. Jakubů. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Kánská - Strnadová, Lábusová.

100, Pardubice Dolíček

Smutná – Kubištová (60. Kozáková), Smejkalová, Kovaříková, Mandelíková (70. Kaurová) – Dytrtová, Hladová (60. Macková), Pávková – Vamberová (Kožíšková A.), Hlaváčová (65. Skalová), Kožíšková T. (46. Ptaszeková)

• AC Sparta Praha

Sestava není k dispozici.

Autor článku: Kumpan Ondřej

Autor fotografie: Opltová Marcela