PCE Team logo
Team logo LIB
WU-18

Vítězné loučení juniorek s podzimní částí

V posledním podzimním zápase jsme po velmi kvalitním výkonu porazili Liberec.

Na závěr výsledkově ne příliš úspěšného podzimu jsme přivítali Liberec. Soupeř se pohybuje v popředí tabulky, kromě zápasů se Spartou a Slávií ve všech dalších zvítězil, což je výborná bilance. Kvality potvrdil i v samotném zápase, byl hodně nebezpečný dopředu, ale naše obranná hra, i přes dvě inkasované branky, zaslouží velkou pochvalu. Liberečtí šli do vedení po dalekonosné střele, ale zanedlouho, po přihrávce Joli Pávkové před prázdnou branku, načala svou cestu za hattrickem Verča Hlaváčová. Pak se do míče opřela za vápnem Terka Dytrtová a poslala nás do poločasového vedení.

Ve druhé půli jsme bohužel propadli při standardní situaci a bylo zase srovnáno. Zanedlouho jsme si vzali vedení zase zpátky po pěkné střele Verči Hlaváčové a stejná hráčka chvíli před koncem pečetila vítězství.

Podali jsme kolektivní bojovný výkon a tentokrát jsme proměnili vypracované šance. Holky chválíme za výborně odehrané utkání.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Viděli jsme hodně bojovné utkání se soupeřem, který potvrdil, že v popředí tabulky není náhodou. Výhry v posledním podzimním zápase si hodně ceníme, věřím, že holkám dodá impuls do další práce. Dnes musíme pochválit všechny hráčky, zápas odmakaly na sto procent a oproti minulým zápasům jsme byli efektivní koncovce.

25.11.2023, 10:30 / 9. kolo, 1. liga WU18

Branky: 17., 65., 88. Hlaváčová, 43. Dytrtová – 15. Procházková, 59. Csizmaziová.

Bez karet.

Rozhodčí: Kánská - Plátková, Strnadová.

100, hř. UMT Ohrazenice

Sestava: Malíková – Kubištová, Smejkalová, Kovaříková, Kožíšková T. – Dytrtová, Macková, Pávková (88. Smutná) – Vamberová (65. Hladová), Hlaváčová, Kožíšková A. (70. Kozáková)

• FC Slovan Liberec

Sestava není k dispozici.

Autor článku: Ondřej Kumpan

Autor fotografie: Opltová Marcela