(1:0)
Team logo OST
WU-18

Juniorky zvládly zápas s Baníkem Ostrava

Po velmi zodpovědném výkonu juniorky zvládly zápas s Baníkem Ostrava a přerušily sérii tří proher bez vstřelené branky.

Na umělé trávě v Ohrazenicích jsme hostili Baník Ostrava. Od začátku se jednalo o bojovné utkání s velkým nasazením. Po zápasech, ve kterých jsme po zbytečných chybách obdrželi větší počet branek, se nám tentokrát obranná fáze dařila. Hráli jsme zodpovědně, vyvarovali jsme se velkých chyb a Baník jsme pustili jen k několika střelám za vápnem, větší gólovou šanci jsme soupeři nedovolili. Sami jsme si několik dobrých šancí vytvořili a bylo důležité, že jsme se ještě před přestávkou dostali do vedení. Verča Hlaváčová se nejprve zastřelovala, ale poté již proměnila krásnou přihrávku od Joli Pávkové.

Ve druhé půli se nám zkraje podařilo Aničkou Kožíškovou navýšit náskok a hrálo se nám lépe. Hru jsme měli pod kontrolou a měli jsme i několik pološancí, ale gól jsme již nepřidali. Utkání jsme pak zaslouženě dovedli do vítězného konce.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Absolvovali jsme další těžký zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli jak výsledkově, tak herně. Baník se představil jako nepříjemný soupeř. My jsme ale dnes předvedli super zodpovědný výkon směrem dozadu a soupeři jsme prakticky nepovolili vyloženou šanci. Dopředu jsme schopni si skoro vždy něco vytvořit, několik šancí jsme měli i dnes a alespoň dvě jsme proměnili. Jsme rádi, že jsme poprvé v sezoně udrželi čisté konto a přerušili třízápasovou sérii bez vstřelené branky. Pochvala pro všechny holky.

11.11.2023, 14:45 / 11. kolo, 1. liga WU18

Branky: 32. Hlaváčová, 54. A. Kožíšková. ŽK 2:0. Rozhodčí: Plátková - Fraňková, Brzková.