3 1
(2:1)
WU-13

Středa byla ve znamení žákovského derby

Ve středu 6. září 2023 jsme na hřišti v Novém Hradci dohrávali odložené první kolo ligy mladších žákyň s domácím Hradcem Králové.

Do derby jsme vstoupili celkem vlažně a odrazilo se to ve skóre. Bohužel jsme si v páté minutě dali vlastní gól. Poté jsme hru opticky vyrovnali, ale ve dvacáté minutě nás srazila individuální chyba při bránění a domácím jsme nabídli zvýšení skóre na 2:0. Minutu na to jsme využili také my zaváhání domácí brankářky a snížili jsme na 2:1. Od té doby se náš herní projev diametrálně zlepšil oproti úvodu utkání a troufnu si říci, že jsme byli o chloupek lepší než soupeř. Ještě v prvním poločase nám byl domácím sudím (delegovaný se bohužel nedostavil) odepřen pokutový kop.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a zvýšenou agresivitou a zjednodušením jsme se dostali do tlaku, kdy jsme byli ve více příležitostech pověstný krůček od vyrovnání. Jednou jsme sice vsítili gól, ale pro odpískaný ofsajd nám bohužel nebyl uznán. Těsně před koncem jsme se dostali k zahrávání několika rohových kopů po sobě, ale prolomit domácí obranu se nám nepodařilo. Soupeř nás před koncem dorazil povedenou střelou z větší vzdálenosti, a tudíž jsme na kýžené body nedosáhli. Na druhou stranu nás může těšit zlepšená hra a to, že holky zjistily, že se při zvýšeném úsilí dá hrát s každým soupeřem.

06.09.2023, 16:30 / 1. kolo, 1. liga WU13

Branky: 5. Šicová, 20., 60. Kvasničková - 21. Petráková. Rozhodčí laik: Beránek.