6 5
(3:3)
WU-13

Mladší žákyně v prvním utkání berou bod

V neděli 3. září 2023 nám začal soutěžní ročník ligy mladších žaček druhým kolem na půdě Dukly Praha.

Po slibném začátku, kdy jsme se dostali do rychlého vedení 1:0 díky důrazu Terezy Randákové, nás soupeřky začaly přehrávat díky své fyzické převaze, se kterou jsme se až do poslední čtvrtiny nedokázali porovnat. Vinou nedůrazné hry a slabé aktivity jsme se dostali pod tlak domácích, avšak i díky hezké kombinaci Viki Douděrové s Aničkou Petrákovou, kdy si děvčata narazila z jednoho doteku a srovnala na 3:3, skončil 1. poločas smírně.

Přes veškerou snahu v poločasové přestávce probudit děvčata z mírné letargie jsme nevstoupili do druhého poločasu dobře a záhy jsme prohrávali 5:3. Zejména vázla rozehra již od naší branky. V poslední čtvrtině hry však naše holky zabraly, zvýšily své úsilí, důraz a díky dvěma trefám kapitánky Petrákové (v zápase zaznamenala 4 góly) jsme srovnali na 5:5. Těsně před koncem zápasu jsme si vynutili tlak, který vyústil v rozehrávání dvou rohových kopů, kterých se s bravurou chopila Ema Svobodová a mohli jsme přetlačit skóre na svou stranu, ale bohužel nás zastavila v jednom případě tyč a v druhém nepřesné zakončení.

Zápas se dostal do penaltového rozstřelu, kdy soupeř jednou z pěti pokusů minul a jednou se chycenou penaltou blýskla Noemi Mrázková. My jsme však nedokázali získané výhody využít, trefili jsme 2 x horní tyč, tudíž jsme podlehli soupeři 6:5 po penaltách.

Z Prahy si odvážíme sice pouhý bod, ale ponaučení do dalších zápasů pro holky, že bez úsilí a důrazu nemůžeme být úspěšní.

03.09.2023, 14:45 / 2. kolo, 1. liga WU13

Branky: 2., 20. Kolingerová, 18., 45., Kohoutová, 40. Tlustá - 1. Randáková, 5., 25., 54., 60. Petráková. Rozhodčí: Ron.