(1:8)
Team logo PLZ
WU-13

Mladší žákyně podlehly Plzni

Konečně jsme se v 1. lize mladších žákyň 2023/2024 dočkali prvního domácího zápasu, s hosty z Plzně.

Opětovně jsme inkasovali již v brzkém začátku utkání. Vzápětí se nám povedenou akcí Emou Svobodovou povedlo srovnat stav na 1:1, ale bohužel nás fyzicky i technicky vyspělý soupeř brzy vyvedl z omylu a z pomyšlení na lepší výsledek v tomto utkání. Postupem času začalo skóre v náš neprospěch narůstat.

I přes intenzivní působení na hráčky v poločasové přestávce se nám nepovedlo vyrovnat hru a skóre dovršilo v konečných 1:11 pro soupeře. Za zmínku stojí celkem vyrovnaný obraz hry v posledních 15 – 20 minutách, kdy se naše holky zmátořily z velkého výkonnostního útlumu. Bohužel se nám zlepšeným výkonem nepodařilo dosáhnout většího počtu vstřelených branek, abychom si do dalších náročných bojů v lize zvýšili sebevědomí. Nicméně nás do dalšího kola na Bohemians čeká celý pracovní týden, holky pilně potrénují a výkony půjdou nahoru.

Po odehraných čtyřech ligových utkáních lze konstatovat, že se pro náš tým složený převážně z hráček r. 2012 a 2013 jedná o velmi fyzicky náročnou soutěž, ale jak pravý klasik „těžkejma rosteš“, tudíž přes dosavadní nezdary holky získávají zkušenosti a ruku v ruce s šikovností celého týmu pevně věříme, že se lepší výsledky brzy dostaví.

16.09.2023, 16:00 / 4. kolo, 1. liga WU13

Branka: 4. Svobodová