(1:1)
Team logo PCE
WU-13

Mladší žákyně podlehly Liberci

V sobotu 7. října 2023 jsme na hřišti v Krásné Studánce sehráli dá se říci celkem vyrovnané utkání s domácím Libercem.

Hned z kraje prvního poločasu jsme se po pěkné kombinaci dostali do vedení brankou Amči Flekačové. Poté jsme v průběhu prvního poločasu odolávali postupně narůstajícímu tlaku domácích hráček. Naší obraně se většinu prvního poločasu dařilo likvidovat útoky soupeře, zejména důležitými zákroky brankářky Aničky Vlčejové, která i s přispěním konstrukce své svatyně deptala útočnice Liberce. Naše holky občas zahrozily z jednodušších akcí. Ke kombinacím jsme se přes kvalitu soupeře dostávali ojediněle. Bohužel se hráčkám Liberce povedlo vyrovnat krátce před koncem poločasu z rohového kopu. Před samotným závěrem prvního poločasu došlo ke zranění Aničky Petrákové, která musela po neúmyslném šlápnutí soupeřky na ruku ze zápasu odstoupit.

Zřejmě vinou uvedeného zranění ztratily naše holky na pár minut v úvodu druhého poločasu koncentraci a záhy jsme prohrávali 3:1. Poté se holkám povedl obraz hry vyrovnat. Přišly i nějaké šance na snížení rozdílu skóre, ale holkám se již branku vstřelit nepodařilo a z ojedinělého zaváhání naší brankářky soupeř zvýšil na konečných 4:1. Vinou špatného vstupu do druhého poločasu jsme ztratili šanci na solidní výsledek, ale kromě zmiňovaných cca deseti minut holky dřely a nemají se za co stydět.

07.10.2023, 13:30 / 7. kolo, 1. liga WU13

Branky: 22., 38. Hůlková, 37. Šafářová, 55. Samoelová - 4. Flekačová. Bez karet. Rozhodčí: Kadlec.