PCE Team logo
Team logo DUK
WU-13

Mladší žákyně v odvetě s Duklou berou tři body

V neděli 5. listopadu 2023 nastoupily naše hráčky na umělé trávě v Ohrazenicích v dalším ligovém utkání proti týmu Dukla Praha.

Tak jako na začátku sezóny měl náš soupeř znatelnou fyzickou převahu, avšak tentokrát se s tím naše holky srovnaly lépe. I přes to, že díky zranění a jiným okolnostem nastoupily v okleštěné sestavě se dvěma střídajícími, z toho dvě děvčata r. 2013. Úvod zápasu se odehrával zejména ve středu hřiště a i díky fyzické převaze soupeře se holky nedostávaly k výraznější kombinaci, tudíž naše hra byla přímočařejší. Do poločasu se nám však povedly vstřelit dvě branky.

Hned v úvodu druhého poločasu se nám prostřednictvím zakončení mladičké Viki Douděrové, a i díky chybě hostující brankářky, podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Vzápětí si i naše brankářka vybrala slabší chvilku a dovolili jsme soupeři se nadechnout, 3:1. Poté se povedlo pár kombinačních akcí a odskočili jsme již na skóre 5:1. Místo abychom již výsledek hlídali a zklidnili naši hru, tak přišel výpadek koncentrace především v zadních řadách a soupeř se rázem dostal třemi rychlými góly na dostřel 5:4. Poté se hra opět přenesla spíše do středu hřiště k náročné fyzické hře. Před koncem se Aničce Petrákové (v zápase 5 branek) podařilo střelou z větší vzdálenosti překonat hostující brankářku, které zápas opravdu nesedl a skóre se zastavilo na vítězných 6:4.

Michael Petrák, trenér Pardubic: I přes to, že jsme doma inkasovali 4 branky, musíme děvčata pochválit v jaké sestavě a s jak fyzicky vyspělým soupeřem zápas zvládly, zejména jak mladé hráčky Douděrová a Koblížková (obě r. 2013) ustály souboje s někdy i o víc jak o hlavu většími děvčaty.

05.11.2023, 14:00 / 11. kolo, 1. liga WU13

Branky: 12., 20., 39., 41., 59. Petráková, 37. Douděrová - 40., 46., 48. Kohoutová, 42. Sudková. Bez karet. Rozhodčí: Mrázek.

40, UMT Ohrazenice

N. Mrázková - K. Křivková, Douděrová, Petráková, Svobodová, Flekačová, Křížová, Vlčejová, A. Koblížková, Randáková

• FK Dukla Praha

Daníčková - Kolingerová, Sudková, Tlustá, Hečková, Kohoutová, Němcová, Berková, Fendrychová, Myslíková, Williams, Adámková