(1:6)
Team logo SPA
WU-13

Mladší žákyně v posledním zápase hostily Spartu

V neděli 19. listopadu jsme na domácí půdě sehráli poslední mistrovské utkání roku 2023, a to hned prvoligové se Spartou Praha.

Do zápasu jsme šli s úmyslem přinejmenším potrápit kvalitního soupeře. Dokonce jsme se prostřednictvím Aničky Petrákové dostali do brzkého vedení 1:0, ale poté nás po zbytek prvního poločasu soupeřky přehrály ve všech směrech. Bohužel většina děvčat se dívek ze Sparty zalekla do té míry, že s nimi nedokázaly držet krok jak ve hře dopředu, tak hlavně v defenzivní práci a dovolily soupeřkám odskočit na hrozivé poločasové skóre 1:6. Bohužel našim holkám v prvním poločase chybělo nasazení, rychlost, důraz, nabídka a individuální odvaha.

Po poločasovém průvanu v šatně naše holky naskočily do druhé půle zcela v jiné náladě. Zlepšily se skoro ve všech atributech hry. Zpřesnily hru, přidaly na důrazu, nasazení a byla na nich vidět větší chuť hrát aktivněji. Dokonce se nám podařilo podruhé skórovat po nádherné fotbalové akci Amčou Flekačovou. Po soupeřem proměněném pokutovém kopu v závěru utkání skončil zápas 2:7.

Michael Petrák, trenér Pardubic:

Kdybych měl krátce zbilancovat naše ligové účinkování, tak po vlažném začátku soutěže jsme se nakopli ke kvalitním výkonům, kdy jsme svou kvalitou přehrávali papírově slabší soupeře, avšak pořád nám chybí tzv. X faktor v zápasech s fotbalově kvalitnějšími soupeři, kdy nám bohužel nestačí odehrát pouze jeden dobrý poločas (Liberec 1:1, Slávie 2:2 a výše uvedený druhý poločas se Spartou 1:1). Přes zimní pauzu zapracujeme jak na fotbalových dovednostech, tak na nastavení v hlavách holek, abychom takovéto těžké zápasy zvládli odehrát ve vyrovnaném výkonu po celou dobu utkání.

19.11.2023, 11:30 / 12. kolo, 1. liga WU13

Branky: 4. Petráková, 43. Flekačová - 5. Martinů, 7. Chmelová, 12., 17., 30., 33., 62. (z Pk) Gablíková. Rozhodčí: Robovský