BOH Team logo
0 0
(0:0)

V prvním utkání tohoto roku jsme remízovali s Bohemkou.

Do úvodního utkání Pardubic v novém kalendářním roce nastoupili východočeši na umělé trávě v pražském Xaverově proti Bohemians 1905. Diváci se v něm gólu nedočkali, a tak z prvního zápasu letošní Tipsport ligy berou svěřenci trenéra Kováče bod za remízu 0:0.

V úvodu první půle měli lehce navrch domácí, kteří byli směrem dopředu také nebezpečnější. Výraznější nepříjemnost pro Pardubice přišla v 8. minutě hry. Domácí Hrubý přišlápl ve vápně nohu pardubického Halinského, který musel vinou zranění střídat. Ve 12. minutě utkání pálil tvrdě Dostál, jehož rána skončila těsně vedle Budínského brány.

O 4 minuty později propadl odražený centr Bohemians až k Mužíkovi, kterého střela skončila na tyči hostujícího celku. Ve 30. minutě zahrozily Pardubice. Hlavatý našel v situaci dva na jednoho osamoceného Mukwelleho. Ten ale brankáře Bohemky neprostřelil. V závěru prvního dějství musel ještě hostující gólman hasit nepříjemnou hlavičku Puškáče z bezprostřední blízkosti.

Do druhého poločasu poslal trenér Kováč čerstvou jedenáctku, v čele s brankářem Kinským. Úvodní šanci druhé půle si vytvořili znovu domácí. Do zakončení se dostal Kozák, který ale hostujícího muže v bráně nepřekonal. Poté mohli skórovat pardubičtí. Balón vybojoval Brdička a poslal ho před bránu, odkud střílel Míšek. Jeho pokus skončil nad bránou.

76. minuta znamenala obrovskou příležitost pro hostujícího Brdičku. Toho vybídl ke skórování Daněk, ale domácí obránci střelu zblokovali. Dvě minuty na to se do šance dostal pardubický Patrák, z hranice vápna mezi tři tyče však nezamířil. Do konce utkání se už nic nestalo, a tak Pardubáci odjíždí z Prahy s bodem do tabulky Tipsport ligy za bezbrankovou remízu.

13.01.2024, 10:30 / 0. kolo, Tipsport liga

Rozhodčí: Ulrich - Kotalík I, Kotalík II.