(1:2)
Team logo PCB
Muži B

Ve druhém přípravném utkání rezerva rozstřílela Bohemku B

Na druhý přípravný duel letošní zimní přípravy odcestovala pardubická rezerva do středočeských Nehvizd, kde se od 16:30 hodin utkala s Bohemians Praha 1905 B. Svěřenci trenéra Pavla Němečka si zastříleli, když pražský celek porazili 6:2. O branky Pardubic se postarali: 2x Miláček, 2x Brož, Svoboda a Pandula.

V pátek 19.1. čekal na pardubickou rezervu druhý zápas letošní zimní přípravy. Na UMT v Nehvizdech byla soupeřem našeho „béčka" rezerva Bohemky. Zápas nabídl celkem 8 branek.

Úvodní branku utkání vstřelil v 10. minutě pardubický Svoboda - 0:1. Ve 27. minutě soupeř stav utkání vyrovnal, prosadil se Farkaš - 1:1. V poslední minutě prvního poločasu vrátil vedení rezervě FK Pardubice Miláček - 1:2.

Po změně stran v 61. minutě hry Miláček přidal svůj druhý gól v zápase, a navýšil tak vedení východočechů na dvě branky - 1:3. Soupeř o 8 minut později snížil zpátky na rozdíl jedné branky, když si nešťastný vlastní gól vstřelil Hanč - 2:3.

V 78. minutě hráči okolo trenéra Němečka skórovali počtvrté. Prosadil se Brož - 2:4. V 87. minutě vstřelil pátý gól pardubické rezervy Pandula - 2:5. V poslední minutě hrací doby pak upravil na konečných 2:6 svým druhým gólem v utkání Brož.

Pardubická juniorka tak zvládla i druhý přípravný duel na jarní část sezóny, když svého soupeře, hrajícího stejnou soutěž, tedy ČFL (Skupinu A) porazila vysoko 6:2!

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: „V dalším přípravném zápase se nám podařilo navázat na výkon z minulého utkání a zaslouženě jsme vyhráli. Byl to opět duel, který se hrál v tempu. Utkání bylo po většinu času vyrovnané, se šancemi na obou stranách. V závěru jsme pak měli více sil a krásnými brankami jsme ještě navýšili skóre. Jsem rád, že se v utkání objevují činnosti, které trénujeme a že jsme v koncovce stále produktivní."

19.01.2024, 16:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 27. Farkaš, 69. vlastní Hanč - 10. Svoboda, 45. Miláček, 61. Miláček, 78. Brož, 87. Pandula, 90. Brož. Rozhodčí: Wulkan - Švorc, Nejedlo.