2 3
(2:1)
Team logo PCB

Výhra juniorky nad Velkou Bíteší

K sedmému přípravnému zápasu v rámci zimní přípravy zajížděla pardubická juniorka ve čtvrtek v podvečer na umělou trávu do Havlíčkova Brodu, kde se utkala aktuálně s osmým celkem divizní skupiny D z Velké Bíteše. Zajímavé utkání přineslo pět branek a výhru pardubické rezervy v poměru 2:3.

Zápas začal ve vysokém tempu a první branka se zrodila ve 23. minutě, kdy se přesnou střelou prosadil Sychra - 0:1. Za čtyři minuty však hosté vyrovnali, když skóroval Kozel - 1:1. Pardubičtí v zápase zkoušeli dva americké hráče Diega Velasqueze a Abrahama Hortu. Právě druhý jmenovaný ve 28. minutě hlavou orazítkoval tyč. Jenže prakticky hned z protiakce mladá pardubická obrana vyrobila chybu v rozehrávce, kterou potrestal tvrdou střelou z hranice vápna Krula - 2:1. Tento stav vydržel až do konce první půle.

Do druhého poločasu udělali pardubičtí hned osm změn a na hře to bylo znát. Soupeř postupně kondičně uvadal a na míči byli prakticky jen hosté. Vyrovnání přišlo po hodině hry, kdy se prosadil uzdravený Jan Novák - 2:2. V 72. minutě pak odražený míč po standardní situaci uklidil do branky Pandula a otočil na 2:3. Do konce zápasu si hosté vytvořili ještě další šance, ale žádná již brankou neskončila.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Bylo to utkání, kdy jsme chtěli být agresivní v obranné fázi a soupeře jsme chtěli neustále napadat. Po cele utkání se nám plán dařil. Ovšem po první vstřelené brance nastalo lehké uspokojení. A soupeř nás po dvou protiútocích do otevřené obrany potrestal. Druhý poločas už byl jednoznačně v naší režii a zaslouženě jsme výsledek otočili. A toho si v tomto zápase velmi vážím."

15.02.2024, 17:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 27. Kozel, 29. Krula - 23. Sychra, 61. Novák, 72. Pandula. Rozhodčí: Niederle.