1 1
(1:1)
Team logo MOS

V jarní premiéře remíza B-týmu s Mostem

V prvním jarním utkání přivítala pardubická rezerva na umělé trávě v Ohrazenicích třetí celek tabulky ČFL - skupiny B z Mostu. Z atraktivního duelu se zrodila remíza 1:1. Jedinou branku domácích vstřelil v nastavení první půle Pandula.

Úvod zápasu patřil Mostu, který si vytvořil územní převahu a ve 20. minutě šel do vedení. Nejprve ještě Šmíd vytěsnil střelu z trestného kopu, ale z následného rohového kopu hlavičkoval Novotný směrem na branku a míč do branky ještě další hlavou usměrnil Jacobovici - 0:1 Domácí po inkasované brance postupně hru vyrovnali, a tak byl k vidění rychlý zápas, ale s minimem šancí. Pardubičtí si v závěru první půle vytvořili tlak zejména díky několika standardním situacím a v poslední minutě první půle se probojoval s míčem do zakončení Pandula a gólem do šatny vyrovnal - 1:1.

Ve druhém poločase byl k vidění kombinační fotbal, kdy začátek opět patřil Mostu, ale domácí se snažili hrozit z brejků a některé z nich vypadaly slibně, ale k vedoucímu gólu nevedly, jako například brejk Panduly. Naopak v 72. minutě domácí podržel při šanci gólman Šmíd. Chvíli poté se do šance dostával střídající Lima, ale brankář Lichtenberg byl u míče o vteřinu dříve a šanci zmařil. Brazilec Lima si navíc při pádu přes gólmana zlomil klíční kost, musel být střídán a následně byl sanitkou odvezen do nemocnice. Ve zbytku zápasu se již žádná šance nezrodila a tak si oba týmy rozdělily bod za konečnou remízu 1:1.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " V domácím prostředí jsme hráli proti týmu, ze třetího místa, který je velmi aktivní v napadání. Kromě 15 minut v prvním poločase, jsme jinak odehráli velmi slušné utkání. A především za hru ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel ta pasivita v prvním poločase mohla za to, že jsme soupeři darovali standardní situaci, následně roh a potom jsme inkasovali. Do poločasu jsme zaslouženě vyrovnali. Zbytek utkání se kluci snažili dát další branku, ale bohužel. Byla tam dravost, herní odvaha a spousta dobrých věcí. Takže makáme dál. "

02.03.2024, 10:15 / 16. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 45. Pandula – 24. Novotný. Žluté karty: 76. Pandula (PCB) – 50. Cibulka (MOS), 54. Hadinec (MOS), 65. Radba (MOS), 86. Petržílka (MOS), 89. Novotný (MOS). Rozhodčí: Raplík ze Svitav - Mach, Beneš. Delegát: Tasch z Kolína.