ZLI Team logo
2 1
(1:0)

Ve Zlíně jsme sahali po bodu, ale vracíme se s prázdnou

V úterý sehrál pardubický tým další utkání FORTUNA:LIGY ve Zlíně, ve kterém sahal po bodovém zisku. První půli Pardubáci prohráli vlastním gólem Hlavatého, po změně stran sice Sychra vyrovnal, ale krátce poté vstřelili domácí vítězný gól.

Nový trenér Pavel Němeček se musel vyrovnat s vynucenými absencemi, protože šrámy z minulého utkání nepustily do sestavy Markoviča a Hufa. Premiéru měl na kraji obrany Svoboda, mezi tyče šel Budinský. Pardubický gólman ve 12. minutě sledoval, jak se Hrubého hlavička po nadýchaném centru Procházky snesla těsně vedle branky.

Pardubáci poté hru vyrovnali, střeleckou pozici si však nevytvořili, podobně na tom ale byli také domácí. Bohužel, pár minut před přestávkou přece jen gól padl, do sítě hostujícího týmu. Před pardubickou branku centroval Reiter a Hlavatý, jeden z nejlepších hráčů na trávníku, si míč nešťastně srazil do vlastní branky – 1:0.

Ve druhé půli podali Pardubáci lepší výkony a postupně se stali aktivnějším týmem. Domácí jen vyrážel do rychlých protiútoků, při jednom z nich se Jawo pokusil přehodit Budinského, míč ale skončil nad břevnem. Na druhé straně rozehrál Hlavatý trestný kop přesně na nohu Hranáče, který však ostře pálil mimo.

Hosté stupňovali tlak. V 68. minutě odcentroval na malé vápno střídající Tischler a Černý měl smůlu, že mířil doprostřed brány, kde číhal připravený Rakovan. O tři minuty později, už se Pardubice dočkaly. Reiter neudržel míč před Sychrou, ten mu pláchl, poradil si se zkušeným procházkou, vytáhl si gólmana do strany a vyrovnal – 1:1.

Radost však trvala pouhé dvě minuty. Po několika neúspěšných pokusech odvrátit míč dostal Hrubý prostor a poslal míč k tyči – 2:1. postavení hostů se ještě víc zkomplikovalo, když po druhé žluté kartě byl vyloučen Helešic.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: „Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. V první půli jsme dostali smolný gól, přitom do té doby jsme působili dobře a kompaktně. Pak jsme pokračovali v naší hře, kluci sami chtěli. Zvedli jsme se a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Hráčům hned stouplo sebevědomí, chuť i fotbalovost, jenže pak jsme propadli v souboji, do kterého jsme d facto ani nešli. V závěru jsme to dobývali v devíti, takže už to bylo těžké, ale kluci zápas odmakali.“

30.08.2022, 17:30 / 6. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 39. Hlavatý (vla.), 73. R. Hrubý (Janetzký) – 71. Sychra. ČK: 0:1 (76. Helešic). ŽK: 1:4 (Procházka - Sychra, Helešic, Hranáč). Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař.