(2:1)
Team logo HER
WU-18

Na úvod jara prohrály juniorky s Brnem

V prvním jarním utkání jsme byli po první půli ve vedení, ale Brnu se ve druhé půli podařilo zápas otočit ve svůj prospěch.

Konečně nám skončila zimní příprava a začaly ostré zápasy. Narozdíl od léta se nám tato příprava nevydařila z pohledu účasti na trénincích a zápasech. Nemoci a zranění nás kosily více než bylo zdrávo a několik absencí důležitých hráček jsme měli i v úvodním utkání.

Brňanky byly opticky více na balonu, my jsme využívali každou příležitost k rychlým výpadům. Z jednoho z nich nás poslala do vedení Joli Pávková. Soupeři se pak podařilo střelou z dálky srovnat, ale chvíli před pauzou, po důrazu Danči Hladové, vstřelila Joli druhý gól.

Ve druhé půli se Brnu podařilo srovnat po chybě v naší rozehrávce střelou z vápna. Pak jsme po jasném faulu měli kopat penaltu, ale paní rozhodčí měla jiný názor. Je smutné, že i když se jedná o jasný faul, který se hráčka snaží ustát, tak je k odpískání zřejmě potřeba pád na zem.. Pak asi jedinkrát v utkání zaváhala naše obranná řada, kterou přeletěl dlouhý balon a útočnice Brna svůj samostatný nájezd proměnila. Do konce zápasu jsme se pak snažili tlačit dopředu, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

Přes prohru holky zaslouží velkou pochvalu, jak zápas odbojovaly.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Celou zimní přípravu nás kosí nemoci a zranění, i v prvním jarním zápase jsme měli dost absencí. Proti fyzicky mnohem vyspělejšímu soupeři podaly holky odvážný a bojovný výkon. Je velká škoda, že jsme nezískali alespoň bod, protože bychom si ho zasloužili.

02.03.2024, 15:30 / 13. kolo, 1. liga WU18

Branky: 7., 45. Pávková – 14. Poláčková, 51., 62. Sladká. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Holakovská - Kánská, Pachtová.