SLA Team logo
Team logo PCE
WU-18

Na Slavii juniorky nestačily

Na půdě suverénního lídra soutěže jsme nakonec vysoko prohráli, ale nedali jsme kůži lacino a zejména v první půli statečně vzdorovali.

Již značně prořídlé řady našich hráček se od minulého zápasu zúžily o další dvě. Vzhledem k tomu, že nás čekal zápas na půdě vedoucího celku soutěže, tak jsme nebyli v úplně jednoduché situaci. Taktiku jsme museli přizpůsobit situaci a hráli jsme z hlubšího obranného bloku. Slavia měla dle předpokladu velkou územní převahu, ale my jsme hráli do obrany hodně kompaktně a obětavě a příliš šancí jsme domácím nepovolili. S čistým kontem jsme vydrželi skoro celý poločas, bohužel těsně před koncem jsme inkasovali.

Tlak Slavie pokračoval i ve druhé půli, ale přes zhuštěnou obranu jsme domácí celkem drželi na uzdě. Ve druhé půli si ale Slavia pomohla dvěma střelami za vápnem a standardními situacemi, takže jsme nakonec pětkrát inkasovali.

Pro holky velmi těžký zápas, většinou běhání bez balonu, při zisku nebylo příliš síly na brejky, takže prakticky celou dobu do obrany. V zápase jsme hráli to, co bylo v našich možnostech, holky chválíme za odmakaný zápas.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Slavia potvrdila svoje kvality, celý zápas měla výraznou územní převahu a vyhrála zaslouženě. My jsme hráli to, na co jsme měli, snažili jsme se to Slavii co nejvíce ztížit, což se nám zejména v první půli dařilo. Ve druhé půli si Slavia pomohla střelami z dálky a standardkami. Přes vysokou prohru musím holky pochválit, vydrželi jsme hrát kompaktně v obranném bloku a zvládli jsme zápas fyzicky, kdy jsme většinu času museli běhat bez balonu.

09.03.2024, 10:00 / 14. kolo, 1. liga WU18

Branky: 43. Krejčová, 59., 67. Zomberová, 76. Benešová, 87. Eiseltová. Bez karet. Rozhodčí: Kubíčková - Strnadová, Hasíková.

40, Praha 10, Vladivostocká, UMT

• SK Slavia Praha

Sestava není k dispozici.

Bálková – Kozáková, Lacinová, Čapková (65. Vrabcová), Kubištová – Mandelíková, Smejkalová, Kovaříková, Macková, Ptaszeková (65. Kaurová) – Hladová

Autor článku: Ondřej Kumpan

Autor fotografie: SK Slavia Praha