11 1
(5:0)
WU-13

Vstup do jara se mladším žákyním nevydařil

V neděli 3. března 2024 jsme zavítali do Plzně k prvnímu ligovému utkání jara. Čekal nás soupeř z nejsilnějších, a to první celek soutěže. Chtěli jsme zúročit kvalitní práci holek odvedenou v zimní přípravě a podat podstatně lepší výkon nežli v předešlém vzájemném utkání (1:11).

Od samého začátku utkání bylo jasné, že holky nečeká lehká práce, soupeřky byly opět skvěle připravené, zejména po fyzické stránce, která byla od prvních minut patrná hlavně v osobních soubojích. Naše děvčata však hrála svědomitě a nebojácně, přes jistou převahu soupeře se dostávala i do nebezpečných situací před brankou Plzně. Přesto jsme inkasovali první (a bohužel ne poslední) gól z dálky. Jednogólový náskok soupeře jsme drželi do 24. minuty zápasu, kdy nás do jisté míry ovlivnila situace, kdy se do vyložené šance dostala Anička Petráková a po držení za dres ji ještě soupeřka zezadu podrazila a k našemu údivu pan rozhodčí jasnou penaltu neodpískal. Ke všemu se ještě naše hráčka zranila a na zbytek prvního poločasu musela ze hřiště odstoupit. Naše holky vlivem této situace ztratily koncentraci a ve zbytku poločasu inkasovaly další čtyři branky a bylo v podstatě po zápase. Do inkriminovaného momentu v 24. minutě nebylo našim hráčkám nic moc co vytknout

Michael Petrák, trenér Pardubic: O přestávce se nám nepodařilo holky vybudit ke zlepšenému výkonu a vlivem důrazné a kvalitní hry soupeře jsme nakonec zopakovali stejný výsledek jako na podzim a zaslouženě prohráli 11:1.

03.03.2024, 13:00 / 13. kolo, 1. liga WU13

Branky: 53. Křížová. Rozhodčí: Král.