(4:0)
Team logo BOH
WU-13

Mladší žákyně doma přivítaly nováčka soutěže

V neděli 10. března 2024 jsme hostili poslední celek první ligy, holky z pražské Bohemky. Naskytla se nám tedy šance dát příležitost i děvčatům širšího kádru.

Od první do poslední minuty zápasu naše holky utkání kontrolovaly a určovaly tempo hry. Ze začátku utkání nás ve výstavbě útočných akcí limitovala celkem vysoká nepřesnost přihrávek v mezihře. Postupem času se holkám začalo více dařit a obraz hry se změnil, zvýšenou přesností se holkám podařilo soupeřky dostat pod tlak a projevilo se to i na poločasovém výsledku 4:0.

Do druhého poločasu děvčata nastoupila ve vysokém tempu, dařila se kombinace a za zmínku stojí i pár individuálních výkonů, zejména 5 gólů Aničky Petrákové a komplexní hra Elišky Křížové (1+1 a svědomitá defenziva). Dařilo se nám i při standardních situacích. Naše skóre se zastavilo v 61. minutě na čísle 9. Bohužel se holkám nepodařil udržet čistý štít a v samotném závěru se po zmatku v našem pokutovém území podařilo holkám z Bohemky čestně skórovat.

Michael Petrák, trenér Pardubic: Jediné, co by mohlo být maličkou kaňkou na našem výkonu, je klid v zakončení, kdy jsme mohli započítat vyšší skóre do celkové tabulky, avšak některé situace holky řešily zbrkle. Jsme rádi, že se do statistik 1. ligy zapsaly zimní posily Vanesa Horáčková dvěma góly a Sára Jirsáková jedním gólem a do dalších zápasů jim to dodá potřebné sebevědomí.

10.03.2024, 10:00 / 14. kolo, 1. liga WU13

Branky: 7., 20. Horáčková, 17., 35., 40., 48. 61. Petráková, 39. Jirsáková, 58. Křížová. Bez karet. Rozhodčí: Pečinka.